Уперше! Символічна збірна київського «Динамо» на чемпіонатах світу!

Уперше! Символічна збірна київського «Динамо» на чемпіонатах світу!

Пригадуючи всі ці футбольны форуми, кожен із яких був унікальним, зупинимося на визначних подіях та датах, пов’язаних із виступами на мундіалях та у кваліфікаціях до них динамівців Києва.

Перший гол київського динамівця у відборах до чемпіонатів світу було забито 27 липня 1957 року в матчі СРСР – Фінляндія (2:1), який відбувся в Москві. Його автором став Юрій Войнов.

Перша гольова передача у фінальній частині чемпіонату світу серед динамівців також на рахунку Юрія Войнова (ЧС-1958).

Войнов став першим динамівцем Києва, який увійшов до символічної збірної чемпіонату світу (1958).

Перший гол динамівців Києва у фінальних стадіях чемпіонатів світу забив Валерій Поркуян.

Ця визначна подія сталася 20 липня 1966 року в матчі СРСР – Чилі (2:1).

Віталій Поркуян став автором першого дубля серед гравців київського «Динамо» на чемпіонатах світу. Він це зробив у тому ж матчі, який став завершальним на груповому етапі.

Уперше у фінальних частинах чемпіонатів світу один динамівець забив гол із передачі іншого 23 липня 1966 року у чвертьфінальному матчі ЧС в Англії СРСР – Угорщина (2:1). Гол забив Віталій Поркуян, а гольову передачу зробив Йожеф Сабо.

Уперше в Києві матч відбору до ЧС збірна СРСР провела 15 жовтня 1969 року. У тій грі збірна СРСР розгромила Туреччину (3:0), а у грі взяли участь четверо київських динамівців Євген Рудаков, Віктор Серебряников, Володимир Мунтян та Анатолій Бишовець.

Найбільше глядачів у матчі за участю динамівців у фінальних стадіях чемпіонатів світу зібрала гра, яка відбулася 31 травня 1970 року в Мехіко, на стадіоні «Ацтека». Тоді матч-відкриття ЧС-1970 за участю господарів турніру, збірної Мексики, та збірної СРСР прийшли подивитися 107,160 глядачів. Зустріч завершилася нульовою нічиєю.

У тій грі взяли участь п’ятеро динамівців – Віктор Серебряников, Володимир Мунтян, Анатолій Бишовець, Анатолій Пузач та Віталій Хмельницький.

У матчі ЧС-1970 Мексика – СРСР сталася ще одна визначна подія. Київський динамівець Анатолій Пузач увійшов до історії футболу як перший гравець, який офіційно вийшов на заміну (із введенням правила про заміни ФІФА). Сталося це на 46-й хвилині гри.

До речі, другим гравцем, який вийшов на заміну, в тому ж матчі став ще одни динамівець Віталій Хмельницький, який з’явився на полі на 68-й хвилині.

Юрій Войнов став першим київським динамівцем, який узяв участь у всіх матчах своєї збірної під час відбіркового та фінального етапу чемпіонату світу.

Це був ЧС-1958, фінальна частина якого відбувалася у Швеції.

Перший та єдиний гол у якості чинного на той момент гравця київського «Динамо» за часів незалежної України забив Сергій Ребров у ворота збірної Саудівської Аравії на ЧС-2006.

У кваліфікації до ЧС-1978 уперше в історії відбіркових кампаній чемпіонатів світу капітанами в усіх матчах збірної СРСР були виключно гравці київського «Динамо». Тричі цей почесний обов'язок виконував Олег Блохін та одного разу Анатолій Коньков.

2 квітня 1997 року в домашньому матчі проти Північної Ірландії за Україну зіграли 10 футболістів київського «Динамо», причому всі у стартовому складі – це був новий клубний рекорд для офіційних матчів.

30 квітня того ж року в Бремені в матчі Німеччина – Україна взяло участь 11 представників київського «Динамо» – це повторення клубного рекорду та новий рекорд для офіційних поєдинків.

7 червня 1997 року в домашній грі з Німеччиною, яка відбувалася в Києві, за збірну України зіграли 12 представників нашого клубу (!): Шовковський, Лужний, Головко, Ващук, Дмитрулін, Максимов, Шкапенко, Беженар, Гусін, Шевченко, Ребров та Михайленко, дев’ятеро з яких вийшли у стартовому складі.

Із гравців київського «Динамо» за збірну СРСР найбільше матчів (а саме 18) у кваліфікаційних раундах чемпіонатів світу провів Олег Блохін.

По 13 зіграли Володимир Безсонов та Анатолій Дем’яненко.

Олег Володимирович є й найкращим бомбардиром серед динамівців Києва у відбіркових матчах чемпіонатів світу (6 м’ячів).

За збірну України в матчах відбіркових раундів ЧС найбільше матчів у якості гравця київського «Динамо» зіграв Олег Гусєв (29). 27 на рахунку Олександра Шовковського, 24 – Олександра Головка.

Найбільше м’ячів у складі збірної України у кваліфікаціях до ЧС у якості гравця «Динамо» Київ забив Андрій Ярмоленко (7 голів). При цьому варто зазначити, що Андрій Шевченко забив набагато більше, проте в якості гравця київського «Динамо» він відзначився за збірну у відборах до ЧС лише п’ять разів. Усі інші м’ячі він забивав за збірну, викликаючись із «Мілану» та «Челсі».

Найбільше матчів у фінальних стадіях чемпіонатів світу з-поміж київських динамівців усіх часів провів Володимир Безсонов (10 ігор). На одну менше зіграв Анатолій Дем’яненко.

Найбільше голів у фінальних частинах чемпіонатів світу серед динамівців Києва забили Валерій Поркуян, Ігор Бєланов та Анатолій Бишовець (по чотири). Варто зазначити, що Бєланову та Бишовцю на це знадобилося по чотири матчі, у той час як Поркуяну – лише три.

Ігор Бєланов став єдиним радянським футболістом, який забив три голи в одному матчі фінальної стадії чемпіонату світу (1986).

Олександр Шовковський став першим воротарем, який на чемпіонатах світу з футболу в серії післяматчевих пенальті не пропустив жодного гола.

На завершення пропонуємо вам символічну збірну «Динамо» (Київ), сформовану на підставі виступів гравців «біло-синіх» на чемпіонатах світу:

Олександр ШОВКОВСЬКИЙ – Володимир БЕЗСОНОВ, Сергій БАЛТАЧА, Олег КУЗНЕЦОВ, Анатолій ДЕМ'ЯНЕНКО Олег ГУСЄВ, Йожеф САБО, Юрій ВОЙНОВ, Віктор СЕРЕБРЯНИКОВ – Валерій ПОРКУЯН, Ігор БЄЛАНОВ.

* підраховуючи статистику, враховувалися лише ті матчі та голи, що були забиті футболістами, які на момент виступу за збірну були гравцями київського «Динамо». Приміром, до уваги не бралися матчі та м’ячі Олександра Заварова у відборі та фінальній стадії ЧС-1990 року, оскільки на той момент він уже був гравцем «Ювентуса». Те саме стосується й Андрія Шевченка, який тривалий час грав за «Мілан» та «Челсі», й багатьох інших гравців.

Copyright © 2014 FC Dynamo Kyiv

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер