Максим Стельмах: «Перерва, пов'язана з карантином, посприяла покращенню якості поля на НСК «Олімпійський»

Максим Стельмах: «Перерва, пов'язана з карантином, посприяла покращенню якості поля на НСК «Олімпійський»

Зокрема позначився він і на футболі: змагання були зупинені, а тренування відмінені. Проте є сфери, для яких така пауза мала позитивне значення, наприклад, стан футбольних полів. Про якість газону на НСК «Олімпійський» розповів головний агроном Максим Стельмах:

- Пауза, пов'язана з карантином, посприяла покращенню якості поля на арені, оскільки перерва для газону – це корисно. Якраз у цей період ми планували провести реноваційні роботи з відновлення: вичісування старої трави, аерацію (пробиття отворів у газоні), підсів нової трави, піскування, коли зверху засипається пісок, і поле тим самим вирівнюється. Ці роботи бажано проводити тоді, коли перерва між матчами мінімум у три тижні. Така пауза мала бути у квітні після тренувань національної збірної України. Але оскільки все відмінилося, у нас з’явилася можливість провести все заплановане наприкінці березня, що ми і зробили, лише ретельніше.

Наразі газон просто відновлюється, кілька разів на тиждень він коситься, поливається за допомогою автоматичної системи, а також за необхідності ми додаємо добрива. З кожним днем газон набирає сили, тож, повторюся, пауза, що виникла, однозначно вплинула на нього позитивно.

- Ви працюєте у звичайному режимі? Чи вплинув карантин на вашу роботу?

- Зараз працювати щодня всім разом немає потреби, тож ми з колегами розробили чергування: не виходимо всі, а по одному або по двоє, робимо покіс поля, я перевіряю, чи потрібно зменшити або збільшити об’єм води для поливу, удобрюємо газон тощо.

- Якщо чемпіонат відновиться, окрім того, що календар ігор буде більш щільним, доведеться грати двічі на тиждень – так він ще може затягнутися до червня чи липня, коли зазвичай матчів уже немає. Чи впорається покриття НСК «Олімпійський» із таким навантаженням?

- Період з травня по жовтень найбільш сприятливий для росту та відновлення газону, за винятком липня, коли дуже спекотно. Тож, незважаючи на те, що чемпіонат проводитиметься у стислі терміни, можливо, матчі гратимуться кожні три-чотири дні, ми до цього готові. Ми провели всі необхідні процедури, і газон із кожним днем набирається сили. Він і так у травні був би в задовільному стані, а тепер стане ще кращим. До того моменту, коли відновиться чемпіонат, він буде в повній бойовій готовності, і на середину травня готовий приймати матчі щотижня, не зазнаючи великого навантаження.

- Погодні умови цієї весни вам теж сприяють?

- Кінець березня – початок квітня відзначаються тим, що вдень тепло, світить сонце, і всі вважають, що трава має красиво рости, але вночі часто заморозки, і це заважає активному росту. Він можливий лише за стабільного тепла, коли вночі температура теж плюсова. Це має велике значення, адже якщо середньодобова температура нижче 10-ти градусів тепла, газон активно не росте. Найближчими днями денна температура має бути близько +20, а нічна – близько +10, і це ідеальні умови для розростання та відновлення трави. Словом, з кожним днем погода ставатиме сприятливішою. Заростатимуть навіть невеличкі зони пошкодження, яких у нас майже немає, а за тиждень їх узагалі не стане.

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер