«Динамо»: шлях до фіналу Кубка України

Погляньмо ще раз на шлях, який пройшло «Динамо» в цьому розіграші національного Кубка.

«Біло-сині» розпочали виступ у турнірі зі стадії 1/8 фіналу. І в першому ж раунді 30 жовтня вони зустрілися з принциповим суперником – донецьким «Шахтарем», з яким найчастіше грали в кубкових фіналах.

З перших хвилин матчу на «Олімпійському» команди грали на зустрічних курсах, діючи по-спортивному агресивно. Динамівці вміло застосовували високий пресинг, що стало певною несподіванкою для гостей, але до взяття воріт призвів не він, а неймовірний за красою та силою удар капітана «біло-синіх» Сидорчука – Сергій приклався до м’яча метрів із 30-ти, і той, немов на радіокеруванні, влетів у верхній кут воріт Пятова, який лише спостерігав за ним поглядом.

Відкривши рахунок, динамівці віддали ініціативу суперникам, проте ті не створювали особливих проблем захисту киян аж до останніх хвилин основного часу. Спочатку арбітр вилучив Шепелєва за фол проти Тайсона, а вже в компенсований час Степаненко вдало зіграв на підбиранні та зрівняв рахунок. А на 109-й хвилині Денис Попов після навісу Карлоса де Пени з кутового головою відправив м’яч у ворота Пятова, забивши переможний м’яч. Тож «Динамо» вперше перемогло «Шахтар» у розіграші Кубка України до фінального матчу.

Кубок України, 1/8 фіналу

«Динамо» – «Шахтар» – 2:1

30.10.2019. Київ, НСК «Олімпійський», 34 865 глядачів.

«Динамо»: 1. Бущан, 94. Кендзьора, 4. Попов, 30. Шабанов, 16. Миколенко, 8. Шепелєв, 5. Сидорчук, 7. Вербич (14. де Пена, 101), 20. Караваєв, 15. Циганков, 41. Бєсєдін (19. Гармаш, 90+3).

«Шахтар»: 30. Пятов, 50. Болбат (98. Додо, 53), 4. Кривцов (5. Хочолава, 46), 22. Матвієнко, 31. Ісмаїлі, 6. Степаненко, 20. Коваленко, 7. Тайсон, 11. Марлос (8. Антоніо, 100), 15. Коноплянка (9. Дентіньйо, 73), 10. Мораес.

Голи: Сидорчук (22), Попов (109) – Степаненко (90+2).

Попереджені: Миколенко (71), Кендзьора (74), Сидорчук (90), де Пена (118), Шабанов (120) – Степаненко (10), Коваленко (32), Дентіньйо (109), Тайсон (120).

Вилучені: Шепелєв (90) – Степаненко (95, друге попередження).

У чвертьфіналі «Динамо» зустрілося з «Олександрією». Ця гра відбулася в березні, ще до карантинної паузи. Кияни приймали гостей із Кіровоградської області в якості безумовних фаворитів, хоча чотири роки тому саме «Олександрія» зупинила «Динамо» на стадії чвертьфіналу. І цього разу матч видався непростим для «біло-синіх».

Гра не була багатою на моменти. Олександрійці обрали захисну тактику. Задача для господарів поля ускладнилася після того, як вони залишилися в меншості – на 55-й хвилині друге попередження отримав Мохаммед Кадірі. А перемогу кияни зуміли вирвати вже в компенсований час. Віктор Циганков віддав на правий край штрафного майданчика на Кендзьору, отримав від Томаша передачу у відповідь та в дотик пробив повз Паньківа.

Кубок України, 1/4 фіналу

«Динамо» – «Олександрія» – 1:0 (0:0)

11.03.2020. Київ, НСК «Олімпійський», 9567 глядачів.

«Динамо»: 1. Бущан, 94. Кендзьора, 30. Шабанов, 4. Попов, 16. Миколенко, 5. Сидорчук (к), 6. Кадірі, 29. Буяльський (8. Шепелєв, 84), 7. Вербич (18. Андрієвський, 117), 20. Караваєв (15. Циганков, 87), 9. Соль (70. Русин, 46).

«Олександрія»: 79. Паньків (к), 8. Довгий (22. Грицук, 74), 10. Третьяков (26. Шендрик, 118), 11. Мірошниченко, 13. Бухал, 17. Лучкевич, 18. Сітало, 27. Гречишкін, 44. Банада (9. Безбородько, 108), 77. Мишенко (94. Задерака, 34), 90. Дубра.

Гол: Циганков (106).

Попередження: Кадірі (45), Сидорчук (55), Попов (84) – Бухал (58), Довгий (73), Мірошниченко (105), Гречишкін (120+2), Шендрик (120+3).

Вилучений: Кадірі (55, друге попередження).

А вже в червні динамівці вирушили в гості до «Минаю» на півфінальний матч. Цього разу прохід до наступної стадії дався киянам набагато легше. Місце в стартовому складі отримав данець Міккель Дуелунд, який використав його сповна. Уже до перерви атакувальний хавбек оформив дубль. Динамівці мали можливості, щоб забити і третій гол та вирішити всі питання ще до перерви. Пенальті не реалізував Фран Соль. У підсумку рахунок першого тайму 0:2 так і протримався до фінального свистка і відкрив киянам шлях до матчу за трофей.