Павел Краловець (Чехія)
ТРК "Україна"
  • 4 Листопада
  • Середа
  • 21:45

Челсі

2-1
90

Динамо

Київ
Стадіон "Стемфорд Брідж"

Челсі

ЛЧ УЄФА

У четвертому турі групового раунду Ліги чемпіонів у Лондоні, на стадіоні «Стемфорд Бридж», київське «Динамо» зустрілося з «Челсі».

Порівнянно з матчем двотижневої давнини, який відбувся в Києві, на НСК «Олімпійський», у складі обох команд відбулося вкрай мало змін у стартовому складі. У «Динамо» - лише одна, до того ж, вимушена. Оскільки до Лондона не полетів Данило Сильва, який залишився на пологи своєї дружини, з лівого флангу захисту на правий змістився Домагой Віда. А на лівому фланзі оборони знову вийшов Віторіну Антунеш, для якого перший матч проти «Челсі» став чи не єдиним у сезоні, який він розпочав у запасі.

Жозе Моуріньо замінив двох гравців у стартовому складі своєї команди. На лаві запасних опинилися Гарі Кехілл та Еден Азар. Замість них із перших хвилин грали Баба Рахман та Оскар, які розпочинали на лавці запасних матч у Києві. При цьому на місце Кехілла у центрі захисту з правого флангу змістився Курт Зума, Рахман вийшов зліва в захисті, а Аспілікуета перемістився з лівого флангу на правий. Ще одна заміна стосувалася півзахисту – замість Едена Азара зі старту грав Оскар. Таким чином, у «Челсі» повністю змінився лівий фланг порівнянно з київським матчем.

Саме через лівий фланг «аристократи» будували більшу частину своїх атак у першій половині зустрічі. Обидва наставники обрали традиційні для своїх команд ігрові моделі – 4-2-3-1 у лондонців та 4-1-4-1 у киян. Ініціативою на початку гри більше володіли господарі поля. Хоча обидві команди не відсиджувалися в захисті. Глядачі (а на «Стемфорд Бридж» динамівські вболівальники часом навіть були гучнішими за лондонських) захоплено та бурхливо реагували на події на полі, яких було вдосталь – суперники відповідали атакою на атаку, хоча переважна більшість із них накочувалася на ворота Шовковського.

Найнебезпечнішим моментом для динамівців у ці хвилини був штрафний удар із доволі близької відстані, проте Сергій Рибалка влучив у «стінку». Гонсалесу бракувало влучності, в Артема Кравця моментів практично не було, а Андрію Ярмоленку більше доводилося працювати на захист, ніж думати про створення та загострення біля чужих воріт. «Челсі» же атакувало все частіше та різноманітніше й урешті відкрило рахунок, хоча гол вийшов із розряду зовсім необов’язкових. При тому, що частіше господарі атакували лівим флангом, гол виник при загостренні з правого.

На 34-й хвилині «аристократи» провели швидку атаку, яку розпочав Бегович. Вілліан отримав м’яча на правому фланзі біля штрафного майданчика «Динамо» після діагональної передачі від Рахмана, пішов на загострення та прострілив уздовж лінії воротарського майданчика, а Александар Драгович, намагаючись вибити м’яча головою, поцілив у ворота Шовковського…

Створити гольовий момент у відповідь до перерви динамівцям так і не вдалося, тож уже в перерві тренерський штаб «Динамо» вдався до кардинальних змін. Замість Сергія Сидорчука до гри вступив Денис Гармаш.

У другому таймі публіка на «Стемфорд Бридж» побачила зовсім інше «Динамо» - більш сміливе, агресивне, креативне. Вже на початку тайму чудовий момент мав Артем Кравець, який вийшов практично віч-на-віч із голкіпером, проте не встиг розпорядитися м’ячем. Невдовзі його замінив Жуніор Мораес, який теж загрожував воротам «Челсі» після передачі Гармаша, але на його удар зреагував Бегович. Вистачало роботи й Шовковському. Зокрема, капітан урятував після вкрай небезпечного удару Оскара з лінії штрафного майданчика.

Однак після перерви «Динамо» вже нічим не поступалося англійському гранду, часом навіть діяло небезпечніше. Раз-по-раз турбував захист «Челсі» Ярмоленко, й саме Андрій став автором гольової передачі на 78-й хвилині гри. А завершував атаку… Драгович, якого залишили самого на дальній стійці. Після навісу Ярмоленка Бегович лише зачепив м’яча кінчиками пальців, Алекс прийняв сферу та увігнав у ворота з невеликим рикошетом, таким чином ставши автором незвичного «дублю» та реабілітувавшись за автогол.

Лише після цього Жозе Моуріньо провів перші заміни, освіживши атаку своєї команди – на поле вийшли Педро та Азар. Вже за кілька хвилин «аристократи» знову вели в рахунку. Прорив Азара не за правилами зупинив Сергій Рибалка, й чеський арбітр Павел Краловець призначив штрафний удар. Виконувати його взявся Вілліан, який дивом не забив зі штрафного в Києві. Цього разу «біло-синім» не пощастило – бразилець, немов рукою, поклав м’яча у ближню «дев’ятку» воріт, вивівши «Челсі» вперед.

Часу до фінального свистка залишалося зовсім мало, й динамівці не спромоглися створити тиск на ворота «Челсі», натомість «сині» цілком могли забити третій гол. Що ж, «Динамо» дало справжній бій лондонському гранду, але поступилося, а «Особливий» Жозе Моуріньо за підтримки своїх гравців та вболівальників виграв украй важливий для себе матч, змістивши «Динамо» на третє місце за підсумками чотирьох турів.

Ліга чемпіонів УЄФА 2015/2016. Група G. 4-й тур

04.11.2015. Лондон. Стадіон «Стемфорд Бридж». 41,241 глядач

«Челсі» (Лондон, Англія) - «Динамо» (Київ, Украиїна) - 2:1 (1:0)

«Челсі»: Бегович – Аспілікуета, Зума, Террі (к), Баба Рахман – Рамірес, Матич – Вілліан (Кехілл, 90+1), Фабрегас (Педро, 79), Оскар (Азар, 79) – Дієго Коста.

«Динамо»: Шовковський (к) – Віда, Хачеріді, Драгович, Антунеш – Рибалка – Ярмоленко, Сидорчук (Гармаш, 46), Буяльський, Гонсалес – Кравець (Мораес, 56).

Голи: Драгович (34, автогол), Вілліан (83) – Драгович (78)

Попередження: Гонсалес (26), Антунеш (59), Буяльський (72)

Статистика матчу (в дужках – першого тайму)

«Челсі»

Статистика

«Динамо»

2 (1)

Голи

1 (0)

52 (52)

Володіння м’ячем (%)

52 (48)

13 (7)

Усього ударів

11 (4)

5 (2)

Удари в площину воріт

2 (0)

5 (3)

Удари повз ворота

4 (2)

3 (2)

Заблоковані удари

5 (2)

0 (0)

Стійки/поперечини

0 (0)

1 (0)

Сейви

4 (2)

7 (4)

Кутові

7 (2)

4 (1)

Офсайди

4 (2)

102, 6 (54,7)

Загальнокомандна дистанція (км)

107, 7 (57, 4)

435 (277)

Загалом передач

369 (202)

366 (231)

Точні передачі

304 (168)

84 (83)

Відсоток точних передач

82 (83)

14 (6)

Порушення правил

19 (9)

0 (0)

Жовті картки

4 (1)

0 (0)

Червоні картки

0 (0)




У середу, 4 листопада, відбудеться поєдинок 4-го туру групового етапу Ліги чемпіонів 2015/2016, в якому київське «Динамо» зіграє на виїзді з лондонським «Челсі».

Матч пройде на домашньому стадіоні «Челсі», «Стемфорд Бридж», і розпочнеться о 21:45.

«Челсі» (Лондон, Англія)

Поточний показник у національному чемпіонаті: 15-е місце (3 перемоги, 2 нічиї, 6 поразок, м’ячі – 16:22).

Поточний показник у груповому турнірі Ліги чемпіонів: 3-є місце (1 перемога, 1 нічия, 1 поразка, м’ячі – 5:2).

Найкращий бомбардир у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Вілліан – 2 м’ячі.

Найкращий асистент у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Сеск Фабрегас – 1 передача.

Найкращі за системою «гол+пас» у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Вілліан – 2 (2+0), Сеск Фабрегас – 2 (1+1).

Воротар №1: Бегович – 3 матчі (2 пропущених м’ячі)

Незамінні у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Аспілікуета, Бегович, Зума, Кехілл – по 270 хвилин.

Найвитриваліші (футболісти, які подолали найбільшу відстань у трьох матчах): Сеск Фабрегас (31 648 м), Гарі Кехілл (29 269 м), Сезар Аспілікуета (28 725 м).

В який спосіб забито голи у груповому турнірі Ліги чемпіонів: усі 5 м’ячів – правою ногою (3 – з меж штрафного майданчика, 2 – з-за меж штрафного майданчика).

Знайомі обличчя (футболісти, які грали проти «Динамо» у складах інших клубів): Асмір Бегович (у складі англійського «Сток Сіті» у груповому турнірі Ліги Європи 2011/2012), Сеск Фабрегас (у складі англійського «Арсенала» в груповому турнірі Ліги чемпіонів 2008/2009), Педро Родригес (у складі каталонської «Барселони» в груповому турнірі Ліги чемпіонів 2009/2010), Вілліан (у період з 2007 до 2012 рр. у складі донецького «Шахтаря» в чемпіонаті, Кубку та Суперкубку України, а також Кубку УЄФА 2008/2009).

«Динамо» (Київ, Україна)

Поточний показник у національному чемпіонаті: 2-е місце (10 перемог, 1 нічия, 1 поразка, м’ячі – 24:5).

Поточний показник у груповому турнірі Ліги чемпіонів: 2-е місце (1 перемога, 2 нічиї, м’ячі – 4:2).

Бомбардири у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Буяльський, Гусєв, Мораес, Ярмоленко – по 1 м’ячу.

Найкращий асистент у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Дерліс Гонсалес – 2 передачі.

Найкращий за системою «гол+пас» у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Дерліс Гонсалес – 2 (0+2).

Воротар №1:  Шовковський – 2 матчі (0 пропущених м’ячів)

Незамінні у груповому турнірі Ліги чемпіонів:  Драгович, Рибалка, Данило Сильва, Хачеріді – по 270 хвилин.

Найвитриваліші (футболісти, які подолали найбільшу відстань у трьох матчах): Сергій Рибалка (32 045 м), Данило Сильва (31 844 м), Александар Драгович (29 623 м).

В який спосіб забито голи у груповому турнірі Ліги чемпіонів: 2 – правою ногою, 1 – лівою ногою, 1 – головою (усі 4 м’ячі – з меж штрафного майданчика).

Знайомі обличчя (футболісти, які грали проти «Челсі» у складах інших клубів): Александар Драгович (у складі швейцарського «Базеля» в першому матчі півфіналу Ліги чемпіонів 2012/2013), Ніко Кранчар (у період з 2006 до 2015 рр. у чемпіонаті Англії у складах «Портсмута», «Тоттенхема» та «Куїнз Парк Рейнджерс»).

Цікава особливість

Зігравши внічию (0:0) з «Челсі» в домашньому матчі, «Динамо» не дозволило «аристократам» забити в матчі Ліги чемпіонів УЄФА вперше за півтора року. За цей час лондонці провели в найпрестижнішому клубному турнірі Європи 11 матчів, в яких загалом забили 26 м’ячів та пропустили 11-ть.

Показники команд у груповому турнірі Ліги чемпіонів після трьох турів

«Челсі»

 

«Динамо»

40

Загалом ударів

38

13

Удари в рамку воріт

16

14

Удари повз ворота

12

13

Блоковані удари

10

2

Стійки/поперечини

0

16

Кутові

18

43/26

Фоли (здійснено/зароблено)

55/39

5

Жовті картки

6

1444/1214

Паси (загалом/точні)

1401/1201

 

Поточні справи

Між матчами в Києві та Лондоні «Динамо» та «Челсі» зіграли по кілька матчів у внутрішніх турнірах.

Кияни перемогли «Оболонь-Бровар» у матчі-відповіді 1/8 фіналу Кубка України та вийшли до чвертьфіналу турніру, після чого перемогли харківський «Металіст» у 13-му турі чемпіонату України. Загалом було забито 7 м’ячів, не пропущено жодного.

Лондонці за цей час провели три матчі, й, на відміну від «біло-синіх», у всіх поступилися. У рамках чемпіонату підопічні Жозе Моуріньо програли на виїзді землякам із «Вест Хема» та вдома «Ліверпулю», а в Кубку Ліги в додатковий час склали зброю перед «Сток Сіті», в підсумку вилетівши з турніру. Загалом було забито 3 м’ячі, пропущено сім.

Титульний партнер
Технічний партнер