Дамір Скомина (Словенія)
"Футбол 1"
  • 20 Жовтня
  • Вівторок
  • 21:45

Динамо

Київ
0-0
90

Челсі

НСК «Олімпійський»

Челсі

ЛЧ УЄФА

У рамках 3-го туру групового турніру Ліги чемпіонів УЄФА зустрілися чемпіони України та Англії – київське «Динамо» приймало лондонський «Челсі».

Перед стартом групового турніру саме лондонці розглядалися в якості беззаперечних фаворитів групи, але після двох турів турнірна ситуація склалася таким чином, що не «Челсі» очолював таблицю, а саме «Динамо». Цей факт, а також виступи «аристократів» цього сезону налаштовували вболівальників нашої команди на оптимістичний лад.

Команди готувалися до очного поєдинку із діаметрально різними емоціями. Якщо лондонці на вихідних у національному чемпіонаті перемогли «Астон Віллу» (2:0) та трохи покращили своє турнірне становище, то «біло-сині» у п’ятницю у надпринциповому протистоянні з «Шахтарем» поступилися, тим самим дозволивши «гірникам» не лише наздогнати себе в турнірній таблиці, але й випередити за додатковими показниками.

Напевно, саме цим можна пояснити ту кількість змін, які зробив тренерський штаб «Динамо» порівняно із матчем триденної давнини. На лівому фланзі захисту замість Антунеша, який до цього зіграв у всіх матчах сезону, вийшов Віда. У центрі поля Гармаша, Мігеля та Гусєва з перших хвилин змінили Рибалка, який відновився після пошкодження, Буяльський та Дерліс Гонсалес. Нарешті, на вістрі атаки вийшов Кравець, а Жуніор Мораес залишився на лаві для запасних. Свої несподіванки були й у складі «Челсі» – зокрема, це стосується виходу в центрі захисту Джона Террі, причому з капітанською пов’язкою, який у перших двох турах Ліги чемпіонів на полі не з’являвся.

Традиційно для матчів підвищеної важливості (а поєдинок групового турніру Ліги чемпіонів саме таким і є), команди перші хвилини почали обережно, придивляючись одна до одної. Першими ініціативу у плані створення моментів проявили гості – щоправда, удари Фабрегаса та Вілліана не стали надскладним завданням для Шовковського. А от хто змусив понервувати вболівальників «Динамо», так це Азар. Отримавши м’яча біля лівого кута штрафного майданчика, Еден змістився трохи до центру та цілив у дальній кут – СаШо кінчиками пальців зачепив м’яча, після чого нашу команду врятувала стійка.

А от у динамівців у першому таймі найбільша небезпека виходила від найменш досвідченого у єврокубкових баталіях Віталія Буяльського. Двічі динамівець пробивав по воротах «аристократів» – із одним ударом упорався голкіпер, а після другого м’яч, зачепивши ногу когось із захисників, пролетів поруч зі стійкою.

Загалом, відзначимо, що в першому таймі обидві команди активно застосовували пресинг, не даючи суперникам спокійно розігрувати м’яч та готувати атаки. У «Динамо» надійно діяли флангові захисники, Данило Сильва та Віда, фактично повністю виключивши з гри опонентів. Щоправда, одного разу кияни не вгледіли за Матичем, який зухвало пройшов по центру майже півполя, але після його удару м’яч, на щастя, пролетів поруч зі стійкою. Ще один раз потурбувати Шовковського вдалося Кехіллу, який головою дотягнувся до м’яча після подачі з кутового, але СаШо витягнув сферу під поперечиною.

Другий тайм розпочався для нашої команди з «холодного душу». Рибалка не за правилами зупинив Вілліана метрах у 23-х від воріт, і сам постраждалий виконав штрафний удар – удруге в матчі нашу команду врятував каркас воріт, цього разу поперечина! Ще за кілька хвилин небезпечний вихід до воріт господарів ударом із меж штрафного майданчика завершував Фабрегас – Шовковський правильно обрав позицію та спіймав м’яча. А трохи пізніше лише мужність Рибалки, який кинувся під гарматний постріл Азара з лінії штрафного майданчика, врятувала «Динамо» від неприємностей…

А от динамівці зі створенням моментів мали проблеми. Центр поля надійно був перекритий середньою лінією лондонців, а спроби знайти можливість після навісів із флангів успішними назвати аж ніяк не можна. Перший по-справжньому небезпечний момент після перерви динамівці створили лише на 61-й хвилині. «Біло-сині» вибігли у швидку контратаку, Ярмоленко віддав зручний пас на Гонсалеса, Дерліс із гострого кута намагався пробити Беговича, але голкіпер надійно перекрив ворота та парирував потужний удар.

Останню чверть годину гри команди особливо не ризикували, віддавши перевагу збереженню нічиєї. Турнірна дистанція групового турніру нетривала, й кожне зароблене очко в ньому дуже важливе. Єдиний момент, який заслуговує на увагу, мав Мораес, який вийшов на заміну, але замкнути простріл Сидорчука з правого флангу Жуніору не вдалося.

Таким чином, маючи в активі 5 очок, «Динамо» на екваторі групового турніру посідає друге місце. Очолює же групу «Порту», який у паралельному матчі вдома переграв «Маккабі» – 2:0, й має сім очок.

Ліга чемпіонів УЄФА, груповий турнір, 3-й тур

20.10.2015. Київ, НСК «Олімпійський», 60 291 глядач.

«Динамо» – «Челсі» – 0:0

«Динамо»: Шовковський (к), Данило Сильва, Хачеріді, Драгович, Віда, Сидорчук, Рибалка, Буяльський (Гармаш, 83), Гонсалес, Ярмоленко, Кравець (Мораес, 78).

«Челсі»: Бегович, Аспілікуета, Кехілл, Зума, Террі (к), Вілліан, Матич, Азар, Фабрегас (Оскар, 75), Рамірес, Дієго Коста.

Попереджені: Буяльський (65) – Зума (67).




У вівторок, 20 жовтня, відбудеться поєдинок 3-го туру групового етапу Ліги чемпіонів 2015/2016 в якому київське «Динамо» прийматиме лондонський «Челсі».

Матч пройде на столичному НСК «Олімпійський» і розпочнеться о 21:45.

«Динамо» (Київ, Україна)

Поточний показник у національному чемпіонаті: 2-е місце (9 перемог, 1 нічия, 1 поразка, м’ячі – 22:5).

Поточний показник у груповому турнірі Ліги чемпіонів: 1-е місце (1 перемога, 1 нічия, м’ячі – 4:2).

Бомбардири у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Буяльський, Гусєв, Мораес, Ярмоленко – по 1 м’ячу.

Найкращий асистент у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Дерліс Гонсалес – 2 передачі.

Найкращий за системою «гол+пас» у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Дерліс Гонсалес – 2 (0+2).

Воротарі: Рибка – 1 матч (2 пропущених м’ячі), Шовковський – 1 матч (0 пропущених м’ячів)

Незамінні у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Антунеш, Драгович, Рибалка, Данило Сильва, Хачеріді – по 180 хвилин.

Найвитриваліші (футболісти, які подолали найбільшу відстань у двох матчах): Данило Сильва (21 479 м), Сергій Рибалка (21 416 м), Мігель Велозу (20 730 м).

В який спосіб забито голи у груповому турнірі Ліги чемпіонів: 2 – правою ногою, 1 – лівою ногою, 1 – головою (усі 4 м’ячі – з меж штрафного майданчика).

Знайомі обличчя (футболісти, які грали проти «Челсі» у складах інших клубів): Александар Драгович (у складі швейцарського «Базеля» в першому матчі півфіналу Ліги чемпіонів 2012/2013), Ніко Кранчар (у період з 2006 до 2015 рр. у чемпіонаті Англії у складах «Портсмута», «Тоттенхема» та «Куїнз Парк Рейнджерс»).

«Челсі» (Лондон, Англія)

Поточний показник у національному чемпіонаті: 11-е місце (3 перемоги, 2 нічиї, 4 поразки, м’ячі – 14:17).

Поточний показник у груповому турнірі Ліги чемпіонів: 3-є місце (1 перемога, 1 поразка, м’ячі – 5:2).

Найкращий бомбардир у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Вілліан – 2 м’ячі.

Найкращий асистент у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Сеск Фабрегас – 1 передача.

Найкращі за системою «гол+пас» у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Вілліан – 2 (2+0), Сеск Фабрегас – 2 (1+1).

Воротар №1: Бегович – 2 матчі (2 пропущених м’ячі)

Незамінні у груповому турнірі Ліги чемпіонів: Аспілікуета, Бегович, Зума, Кехілл, Фабрегас – по 180 хвилин.

Найвитриваліші (футболісти, які подолали найбільшу відстань у двох матчах): Сеск Фабрегас (21 980 м), Сезар Аспілікуета (19 529 м), Гарі Кехілл (19 143 м).

В який спосіб забито голи у груповому турнірі Ліги чемпіонів: усі 5 м’ячів – правою ногою (3 – з меж штрафного майданчика, 2 – з-за меж штрафного майданчика).

Знайомі обличчя (футболісти, які грали проти «Динамо» у складах інших клубів): Асмір Бегович (у складі англійського «Сток Сіті» у груповому турнірі Ліги Європи 2011/2012), Сеск Фабрегас (у складі англійського «Арсенала» в груповому турнірі Ліги чемпіонів 2008/2009), Педро Родригес (у складі каталонської «Барселони» в груповому турнірі Ліги чемпіонів 2009/2010), Вілліан (у період з 2007 до 2012 рр. у складі донецького «Шахтаря» в чемпіонаті, Кубку та Суперкубку України, а також Кубку УЄФА 2008/2009).

Цікава особливість

На рахунку динамівців у кожному з двох матчів по одному швидкому голу (у ворота «Порту» на 20-й хвилині, проти «Маккабі» на четвертій), в той час як «Челсі» в обох зіграних матчах забив по одному голу у компенсований час до першого тайму («Маккабі» на 45+4, «Порту» - 45+2).

Показники команд у груповому турнірі Ліги чемпіонів після двох турів

«Динамо»

 

«Челсі»

28

Загалом ударів

28

11

Удари в рамку воріт

8

9

Удари повз ворота

9

8

Блоковані удари

11

12

Кутові

12

36/25

Фоли (здійснено/зароблено)

28/29

5

Жовті картки

4

938/799

Паси (загалом/точні)

1094/936

 

Київське «Динамо» проти Жозе Моуріньо

Рівно шість років тому 20 жовтня 2009 року динамівці протистояли в Мілані в рамках групового етапу Ліги чемпіонів «Інтеру», який очолював «особливий». Матч завершився бойовою нічиєю – 2:2, а з нинішнього складу в поєдинку взяли участь Євген Хачеріді, Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко та Артем Кравець.

4 листопада команди провели гру у відповідь на стадіоні «Динамо» в Києві, яка принесла вкрай драматичну розв'язку у вигляді голів Міліто на 86-й хвилині і Снейдера на 89-й. Але ж «біло-сині» після м'яча, забитого Андрієм Шевченком на 21-й хвилині довгий час вели в рахунку... Не будь цього гольового сплеску в самій кінцівці, не було б і потім тріумфальної перемоги Жозе Моуріньо з «Інтером» в Лізі чемпіонів в сезоні 2009/10. Напевно та зустріч залишилася в пам'яті виступаючих досі за наш клуб Хачеріді, Гусєва і Ярмоленка.

Титульний партнер
Технічний партнер