Після виїзної перемоги у Львові (1:0) київському «Динамо» у матчі-відповіді з «Карпатами» достатньо було не програти на «Олімпійському», аби пройти до наступного раунду.
У цій грі Сергій Ребров вдався до певної ротації складу. У порівнянні з минулим матчем, який «Динамо», як відомо, програло в Ольборзі (0:3), у стартовому складі «біло-синіх» відбулося одразу шість змін.
Місце у воротах цього разу зайняв Олександр Шовковський, в центрі оборони замість Данило Сильви грав Євген Хачеріді, в опорній зоні Сергія Рибалку замінив Мігель, а замість Юнеса Беланда та Джермейна Ленса вийшли відповідно Віталій Буяльський та Владислав Калитвинцев. Остання заміна стосувалася позиції нападника – цього разу у старті опинився Лукаш Теодорчик.
Проте перші хвилини гри показали, що тренерський штаб «Динамо» не обмежився лише замінами по позиціях, а й вдався до чергових експериментів. Уперше на лівому фланзі оборони з’явився Домагой Віда, в той час як на правому фланзі розташувався юний Микита Бурда.
Перша половина зустрічі пройшла під диктовку господарів поля, втім, до небезпечних моментів біля воріт львів’ян справа доходила лічену кількість разів. Уже на першій хвилині зустрічі динамівці заробили небезпечний штрафний удар, проте Мігель, виконуючи прямий удар, влучив у стінку. Інші стандарти динамівцям також не дуже вдавалися, а єдиний по-справжньому небезпечний момент виник після введення м’яча з-за бокової лінії. «Біло-сині» швидко виконали аут на правому фланзі поблизу штрафного майданчика гостей, Сидорчук одразу ж віддав у район 11-метрової позначки на Теодорчика, який у дотик пробив у кут, проте на рівні рук Мисака, який дотягнувся та парирував м’яча на кутовий.
Що ж до гостей, яким у будь-якому разі потрібно було забивати гол, за перший тайм вони не мали жодного навіть напівмоменту та не завдали жодного удару в бік воріт «Динамо». Шовковському доводилося вступати у гру доволі часто, але лише після передач власних захисників, які часто розігрували м’яча через капітана.
Після перерви Калитвинцева замінив Олег Гусєв, із виходом якого гостроти біля воріт «Карпат» побільшало. Більше моментів почало виникати через лівий фланг атаки «Динамо», кілька разів Олег сам завдавав ударів.
На 61-й хвилині «біло-сині» отримали чудову нагоду відкрити рахунок, коли арбітр зустрічі Олександр Іванов призначив пенальті у ворота «Карпат». Під час стрімкої атаки Буяльський пробив у дотик п’ятою, Мисак відбив м’яча перед собою. Теодорчик, опинившись сам у воротарському майданчику, намагався добити м’яча у ворота, голкіпер йому завадив, проте з порушенням правил, і арбітр вказав на позначку. 11-метровий взявся виконувати Ярмоленко, але запустив м’яча над поперечиною…
«Карпати» також мали дуже хорошу нагоду для взяття воріт, коли на 75-й хвилині арбітр призначив дуже небезпечний штрафний удар у 20-ти метрах від воріт прямо по центру. Втім, Ксьонзу також забракло влучності – м’яч після його удару полетів набагато вище воріт.
Під завершення гри «левам», які до цього лише вичікували свій шанс, довелося вже йти уперед, адже рахунок був не на їхню користь. Варто зазначити, що команда Ігоря Йовичевича грала без номінальних нападників, і в другому таймі на цю позицію, як і в попередній грі «Карпат», почав зміщуватися номінально центральний захисник Грегор Балажиц.
Динамівці тим часом створювали небезпечні моменти після своїх контратак. Одна з них врешті-решт завершилася голом, який став єдиним у матчі. Олег Гусєв у контратаці вийшов віч-на-віч із Мисаком по лівому флангу, зблизився з ним та перекинув м’яча над голкіпером точно в сітку!
2:0 за сумою двох матчів, і 31 жовтня «Динамо» дізнається свого суперника на стадії чвертьфіналу.
Кубок України. 1/8 фіналу. Матч-відповідь
28.10.2014. м.Київ. НСК «Олімпійський». 11,310 глядачів
«Динамо» – «Карпати» – 1:0 (0:0) (перший матч – 1:0)
«Динамо»: Шовковський (к) – Бурда, Хачеріді, Драгович, Віда – Мігель, Буяльський (Безус, 81), Сидорчук, Ярмоленко, Калитвинцев (Гусєв, 46) – Теодорчик (Кравець, 77)
«Карпати»: Мисак, Балажиц, Гітченко, Костевич, Пластун, Мірошниченко, Ксьонз, Карноза (Сергійчук, 55), Голодюк (к) (Мартинюк, 82), Даушвілі, Кожанов (Худоб'як, 54).
Гол: Гусєв (90+1).
Попередження: Хачеріді (89) – Мірошниченко (3), Голодюк (61), Даушвілі (61), Мисак (81).
На 62-й хвилині Ярмоленко («Динамо») не реалізував пенальті (повз ворота).
Матч-відповідь у вівторок 28 жовтня на НСК «Олімпійський» в 1/8 фіналу Кубка України стане восьмим у кубкових протистояннях київського «Динамо» з львівськими «Карпатами».
Саме час згадати історію попередніх зустрічей.
Ужгородський дуплет
Вперше команди зустрілися в кубковому поєдинку 10 березня 1980 року в Ужгороді на груповій стадії розіграшу Кубка СРСР. 8,000 глядачів, що зібралися на стадіоні «Авангард» стали свідками бойового матчу, долю якого вирішив в пролозі гри удар Олександра Бойко (батька у недавньому минулому воротаря «біло-синіх» Дениса Бойко). Він першим встиг на добивання після прострілу Сергія Журавльова.
На наступний гол клуби знову на тій же арені, зібрали на тисячу вболівальників більше і з'ясували, що динамівці сильніші - 3:1. У тій грі перший «карпатівський» гол у кубкових матчах з киянами забив на 76-й хвилині Шмундяк. Був він лише престижним, так як до цього м'яч тричі побував у воротах Швойницкого, після ударів Олега Блохіна (9 хвилина), Андрія Баля (64) і автоголу Саулевича (66).
Вирішальні матчі за Кубок України
У розіграшах національного Кубка України львів'яни і динамівці вперше зустрілись відразу у фіналі 30 травня 1993 року. Команда Михайла Фоменка, який очолював тоді «біло-синіх» при збігу 47,000 глядачів перемогла на Республіканському стадіоні - 2:1.
Рахунок на 23-й хвилині відкрив Віктор Леоненко, подвоїв Дмитро Топчієв на 64-й, і лише «розмочив» за хвилину до фінального свистка донецького рефері Володимира П'яних Плотко.
Шість років потому, у той же день на НСК «Олімпійський» команди знову зійшлися у вирішальній грі, яка закінчилася найбільшою поки в історії кубкових зустрічей між командами перемогою «біло-синіх» - 3:0.
Доля матчу, який залучив на трибуни головної арени країни 71,000 шанувальників футболу (ще один рекорд у матчах між «Динамо» з «Карпатами») була вирішена в перші 20 хвилин поєдинку після голів у виконанні Андрія Шевченка (18) і Валентина Белькевича (19). У другому таймі Шева, який проводив свій прощальний матч перед від'їздом в Мілан довів рахунок на 67-й хвилині до великого.
Примітно, що Кубок разом зі своїми товаришами по команді у другий раз після перемоги над «Карпатами» підняв над головою нападник Сергій Ребров, який нині очолює «Динамо».
«Динамо» домінує
Наступні кубкові ігри між суперниками також закінчилися перемогами динамівців.
В 1/8 фіналу розіграшу XIV Кубка України 11 вересня 2004 року на стадіоні «Україна» у Львові 9,000 вболівальників побачили вирішальний єдиний гол на 59-й хвилині, який забив форвард нашої команди Діого Рінкон, що став першим іноземцем автором голу у поєдинках між клубами.
22 березня 2006 році вже на стадії півфіналу львів'яни у присутності 28,000 фанатів поступилися в першій грі - 0:2. Голи на свій рахунок записали Олег Гусєв (32) і Артем Мілевський (57).
У матчі, проведеному 12 квітня в Києві на НСК «Олімпійський», який прийшли подивитися 8,000 вболівальників (повторення найменшою відвідуваності в кубкових матчах сторін) гол «біло-синім» приніс влучний удар бразильця Клебера, який виявився єдиним у грі.
Остання очна зустріч
27 вересня цього року в першій зустрічі 1/8 фіналу динамівці у Львові на стадіоні «Україна» (були присутні 11,200 вболівальників) здобули мінімальну перемогу завдяки швидкому голу забитому з подачі Джермейна Ленса на 5-й хвилині польським нападником Лукашем Теодорчиком.
«Карпати» - «Динамо» - 0:1 (0:1)
«Карпати»: Мисак, Мірошниченко, Пластун (к), Балажіц, Костевич (Худоб'як, 32), Чачуа, Даушвілі (Голодюк, 54), Мартинюк, Кожанов, Ксьонз, Сергійчук (Страшкевич, 73).
«Динамо»: Рибка, Хачеріді, Сільва, Віда, Макаренко, Гусєв (к, Калитвинцев, 62), Мігель (Рибалка, 80), Сидорчук, Беланда (Буяльський, 62), Ленс, Теодорчик.
Гол: Теодорчик (5, пас Ленс).
Попередження: Сидорчук (36) - Мартинюк (15), Чачуа (59).
Отже, всього команди в кубкових матчах зустрічалися сім разів. У всіх зустрічах сильнішими були динамівці, при різниці забитих і пропущених голів 13-2.