У турнірі взяли участь чотири команди:
- «вихованці Шпакова» (футболісти 1985, 1980, 1976, 1968 1959 р.н.),
- «вихованці Кащея» (1962, 1970, 1978, 1982, 1987, 1977 р.н.),
- «вихованці Семенова та Крощенка» (1984, 1979, 1974, 1966, 1975 р.н.)
- «вихованці Хмельницького» (1952, 1963, 1964, 1969, 1971, 1972, 1981, 1992 р.н.).
Спершу відбулися півфінальні матчі, а потім у впертій боротьбі були визначені переможці. У грі за 3-тє місце команда тренера Віталія Хмельницького зіграла внічию в основний час 4:4 з командою Олександра Шпакова, а потім стала сильнішою в серії пенальті. А у фінальній зустрічі команда Віктора Кащея розійшлася миром із гравцями під керівництвом В'ячеслава Семенова та Анатолія Крощенка 1:1, відсвяткувавши перемогу в серії пенальті. Всі команди-учасниці були нагороджені пам'ятними кубками, головний з яких із рук легендарного Володимира Мунтяна був вручений капітану команди-переможниці Віталію Лисицькому!
Втім, футбольний турнір, хоча й був важливим, але далеко не головним приводом зібратися в одному місці випускниками динамівської школи останньої чверті століття. Організаторами заходу виступили ФК «Динамо» (Київ), ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського та колектив ентузіастів-випускників школи на чолі з Єгором Короткевичем (випуск 1968г.р.). Більше трьохсот чоловік, які в юності пов'язали своє життя з «Динамо» і в серцях яких б'ється динамівське серце, в ювілейний для клубу рік стали учасниками унікального заходу, подібних якому, за словами старожилів «Динамо», ще ніколи не було!
Динамівській школі є чим пишатися, серед її випускників легендарний гравець і згодом тренер Валерій Лобановський, два володаря «Золотого м'яча» - Олег Блохін та Андрій Шевченко, Олімпійський чемпіон і віце-чемпіон Європи Олексій Михайличенко, багаторазові чемпіони країни Володимир Онищенко, Владислав Ващук, Олександр Шовковський... Цей список можна продовжувати і продовжувати... А які тренери працювали: Олександр Леонідов, Євген Котельников, Леонід Островський, Іван Терлецький, Анатолій Бишовець, В'ячеслав Семенов, Володимир Онищенко, Вадим Соснихін, Євген Рудаков, Андрій Біба, Володимир Мунтян, Віктор Кащей, Федір Медвідь, Віталій Голубєв, Олександр Сопін, Олександр Лисенко, Анатолій Крощенко, Віталій Косовський та багато інших. Деякі з могікан, ні в чому не поступаючись молоді, працюють і зараз - Віталій Хмельницький, Сергій Величко, Олександр Шпаков. Директорами школи «Динамо» в різний час були Микола Кузнєцов, Анатолій Бишовець, Михайло Коман, Віктор Каневський, Олег Базилевич, Іван Терлецький, Валерій Курочкін, Анатолій Шепель, нині школу очолює Олександр Іщенко. Кожна з перерахованих особистостей, а це лише мала частина «залу слави» динамівської ДЮФШ, гідна окремої статті, а то і книги. Згадати молоді роки, пом'янути померлих, знову побачити один одного і зібралися недільним днем випускники і тренери ДЮФШ, створивши неперевершену ауру, наскрізь пронизану динамівським духом.
Кожен із учасників заходу отримав у подарунок спеціально випущену з нагоди зустрічі футболку, в яких і вийшов на поле. Найстаршим з гравців став нещодавно відзначивший 65-річчя Олександр Дамін, володар Суперкубка УЄФА 1975 року. Прийняли участь в турнірі Владислав Ващук, Віталій Косовський, Ігор Костюк, Віктор Мороз, Олександр Яценко, Сергій Процюк, Святослав Сирота, Віталій Лисицький і багато інших відомих на всю країну і за її межами гравців. На турнір в «альма-матер» завітали Володимир Онищенко, Олексій Михайличенко, Володимир Мунтян, практично всі тренери, які працювали в школі останні двадцять років. Ніхто не залишився непоміченим, кожному вручили пам'ятні дипломи, а вдячні випускники приділяли своїм наставникам належну увагу. Перед початком турніру Гімн України «наживо» виконав естрадний виконавець Ігор Грохоцький, до слова, теж випускник ДЮФШ.
«Найкращі дні свого життя я провів у динамівській школі, у мене, скільки себе пам'ятаю, було величезне бажання грати у футбол і потрапити до першої команди «Динамо», - каже спортивний директор «Динамо» Олексій Михайличенко. - Сьогодні побачив своїх друзів, так, вони трохи змінилися, у багатьох нові зачіски. У всіх, хто пройшов динамівську школу, футбол і рідний клуб залишаються в серці на все життя. Для них це філософія, набагато більше, ніж просто гра. Побачив багатьох друзів, у мене пройшло майже сорок років із дня випуску. На жаль, час нас не щадить. Але ми любимо футбол, всі вдячні «Динамо», на зустріч прийшло дуже багато людей. На цій базі ми робили перші кроки у футболі, пролили стільки поту. Знаєте, в молодості все було чудово, і вода смачніша, і хліб смачніший, і умови для нашої підготовки були нормальні. Так, не було штучних полів, але були м'ячі і ворота. Цього, як виявляється, цілком достатньо».
Упродовж чотирьох годин, які тривав турнір, глядачам на трибунах піднімали настрій відомі журналісти Олександр Липенко та Віталій Тарасенко. До слова, обидва також випускники динамівської школи. Цікаві історії та спогади, інтерв'ю з учасниками матчів і знаменитостями з числа глядачів. Навіть молоді, якій не дивлячись на дощову погоду прийшло досить багато, було цікаво зануритися в «динамівську» атмосферу, дізнатися нові подробиці про історію улюбленого клубу і людей, які її творили.
«Такі зустрічі продовжують нам життя, це чудово знову зустріти своїх друзів, вийти на поле з молодими хлопцями, - поділився емоціями шанований усіма Олександр Дамін. - Молодці організатори, які вирішили провести такий захід. Іноді ми зустрічалися своєю групою випуску, але такого, щоб всією школою, навіть не пригадаю. Давно не був на базі на Нивках, мене приємно вразила її ідеальна чистота, все зроблено красиво, з душею. Молодим хлопцям можна думати лише про футбол, всі інші питання візьмуть на себе керівники клубу і тренери. Це чудово, що у «Динамо» є спадкоємність поколінь, випускники не забувають про рідний клуб, підтримують його, адже не кожен із них пов'язав своє життя з футболом. Можу лише побажати, щоб такі зустрічі стали традиційними».
Завершився день зустрічі випускників ДЮФШ «Динамо» дружньою вечерею в мальовничому парку біля НТБ «Нивки». Було багато побажань міцного здоров'я, слів подяк тренерам школи, успіхів нинішнім учням. І, звичайно, побажали незмінних перемог улюбленому і рідному «Динамо», без якого кожному з присутніх уявити своє життя вже неможливо.
Copyright © FC Dynamo Kyiv