Проект «Футбол і закон»: що треба знати під час виїзду до Праги

Проект «Футбол і закон»: що треба знати під час виїзду до Праги

У третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів УЄФА київське «Динамо» зіграє проти віце-чемпіона Чехії – «Славії» з Праги. Перший матч відбудеться у Празі на стадіоні «Еден Арена» 7 серпня.

Україна однією з перших держав світу встановила з Чеською Республікою дипломатичні відносини 1 січня 1993 року, в перший день існування Чехії як самостійної держави.

Начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко розповів футбольним фанатам про захист своїх прав під час подорожі на футбольний матч до Праги (Чехія).

Чехія розташована у центральній частині Європи, займає відносно невелику територію, є однією з найрозвиненіших індустріальних країн світу. Столиця – Прага.

Офіційною державною мовою є чеська.

Грошова одиниця – чеська крона. Курс змінюється залежно від дня тижня. Начебто найкращий день для обміну доларів на крони – понеділок. І взагалі, краще пройтися по всіх місцевих обмінниках, щоб обрати найкращий курс.

Прага за часів правління Карла IV (1346-1378) була найвпливовішим містом Європи. Карл IV був королем Богемії та імператором Священної Римської імперії.

За етнічним складом Чехія майже однонаціональна держава, 94% населення становлять чехи.

Міський транспорт Праги - це метро, трамваї, автобуси, фунікулер на Петршин пагорб і річкові пороми. Система громадського транспорту дозволяє швидко і комфортно дістатися різних місць столиці. На всі види транспорту Праги діє єдиний квиток – купуєш і користуєшся з пересадками будь-яким видом транспорту в межах певного часу.

Зручно, що весь транспорт ходить чітко за розкладом. Таблиця з номерами маршрутів і часом прибуття є на табло, що встановлені на зупинках.

Відсутність турнікетів у метро, звичайно, у багатьох викликає бажання проїхати «зайцем», проте варто пам’ятати: контролери у Чехії ходять часто і не йдуть на поступки туристам.

Штраф обійдеться вам у десятикратному розмірі проїзду, а це, повірте, чимало (квиток на півгодини коштує 24 крони). До того ж контролерів можна зустріти і пізно вночі, і о 5:00 ранку, і в години пік.

Студентам на більшість екскурсій і виставок надаються знижки, тому раджу возити студентські документи. Легалізувати такі документи можна в Консульському відділі Посольства Чеської Республіки в Києві у вівторок та четвер з 14:00 до 16:00. Адреса: м.Київ, вул.Богдана Хмельницького, 58.

Зверніть увагу ще й на те, що у Празі транспорт цілодобовий, але вночі маршрути змінюються. Тож заздалегідь дізнайтесь, який саме трамвай чи автобус їде до вашої зупинки, аби не заїхати посеред ночі невідомо куди.

З України до Чехії дістатись досить просто, є чимало чартерних рейсів літаком, зручні автобуси та сполучення залізницею Київ-Прага.

Якщо їдете на власному авто, то раджу для проїзду по країні купити «віньєтку». Це наклейка на лобове скло автомобіля, яка підтверджує, що ви оплатили право проїзду по платних чеських дорогах. У разі її відсутності – чималий штраф.

Які документи потрібно мати?

В’їжджати до ЄС без візи дозволено винятково тим, хто має біометричний паспорт.

При цьому власники «стандартних» паспортів і надалі мають право отримати візу у звичайному порядку.

Митні правила:

Іноземні громадяни можуть вільно ввозити і вивозити чеську та іноземну валюту, але суму понад 200 000 CZK (10 000 дол. США) необхідно декларувати. Невикористану чеську валюту можна при виїзді з країни обміняти.

Дозволено безмитне ввезення 200 цигарок, 50 сигар або 250 г тютюну, до 1 л міцних спиртних напоїв або 2 л вина, до 50 мл парфумів або 250 мл туалетної води, а також ліків та інших медикаментів у кількості, необхідній для забезпечення особистих потреб. При вивезенні обов'язковому митному контролю підлягають зброя, предмети старовини і мистецтва, вироби із золота та дорогоцінних металів. Вивезення речей, що представляють історичну цінність, заборонено.

Рівень злочинності в Чехії досить низький.

Головна загроза туристу – кишенькові злодії, які промишляють у місцях великого скупчення людей: на вокзалах, ринках, в аеропорту, біля основних визначних пам'яток, у громадському транспорті. Тримайте сумку і гаманець при собі, і тоді все буде в порядку.

Під час перебування у Чеській Республіці Ви можете стати свідком або навіть безпосереднім учасником різноманітних ситуацій, у яких потребуватимете допомоги.

ВАЖЛИВІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ У ПРАЗІ

Універсальний номер допомоги з мобільного телефону – 112

Поліція – 158

Пожежна охорона – 150

Швидка допомога – 155

Консульський відділ Посольства Чеської Республіки в Києві:

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 58

+ 38 050 405 47 70+38 044 234 10 05

Посольство України в Чеській Республіці:

Шарля де Голля 29, 160 00 Прага 6

+ 420 227-020-200

Фан-клуб ФК «Динамо» (Київ)

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер