У п'ятому контрольному матчі на навчально-тренувальному зборі в Австрії київське «Динамо» зіграє у четвер, 18 липня (початок – о 18:00 за київським часом), із німецьким «Уніоном».
Представляємо нашого майбутнього суперника.
Візитка
Повна назва: 1. Fußballclub Union Berlin e. V.
Дата заснування: 20 січня 1966 року
Стадіон: «Штадіон-ан-дер-Альтен-Фьорстерай» (22 012 глядачів)
Президент: Дірк Цінглер
Головний тренер: Бо Свенссон (Данія)
Позиція у німецькій Бундеслізі-2023/2024: 15-та
Досягнення
Віце-чемпіон Німеччини 1923 року;
Фіналіст Кубка Німеччини 2000/2001;
Переможець Кубка Інтертото 1986 року.
Історія
Під своєю нинішньою назвою клуб виник у 1966 році на базі «Уніон Обершеневайде», який було засновано в 1906-му. Максимальним досягненням попередника було друге місце в чемпіонаті країни сезону-1922/1923.
Згодом був тривалий час перебування у нижчих лігах Берліна, аж поки в сезоні-1965/1966 «Уніон» не піднявся у головну лігу НДР. У самому східному Берліні вже були дві сильні команди, «Динамо» та «Форвертс», тож були певні сумніви, що потрібна третя. Але керівники команди згадали, що раніше їхня команда представляла інтереси всіх простих робочих міста, і 20 січня 1966 року офіційно створюється у своєму нинішньому вигляді команда «Уніон».
Уже в 1968-му «Уніон» досяг найбільшого успіху в своїй історії, вигравши Кубок НДР – у фіналі було обіграно «Карл Цейсс» (2:1). А от коли прийшов час об’єднати чемпіонати НДР та ФРН після об’єднання країни, берлінці опинилися аж у третій лізі. І якщо по грі на початку 1990-х «Уніон» раз за разом претендував на підвищення у класі, то фінансове становище клубу залишало бажати кращого, і в 1997-му клуб опинився на межі банкрутства, маючи за плечима величезні борги.
Фанатам вдалося організувати унікальний в історії німецького футболу марш головними вулицями Берліна. Три тисячі людей пройшли через Бранденбурзькі ворота з метою привернути увагу до тяжкого становища скромної, але надзвичайно улюбленої команди. І громадськість дослухалася. Та й варто зазначити, що за всіх часів команди стадіон «Альтен Фьорстерей» справно заповнювався, що також допомагало клубу поступово вилізати з боргової ями.
У сезоні-2000/2001 берлінці все ж змогли вийти до Другої Бундесліги, а також створили справжню сенсацію в Кубку Німеччини, дійшовши до фіналу (поразка від «Шальке 04» – 0:2), після чого дебютували в єврокубках, поступившись у другому раунді Кубка УЄФА болгарському «Літексу».
Але потім знову було падіння до Оберліги, після чого довелося чекати на повернення до Другої Бундесліги до 2009-го. У другому за силою дивізіоні «Уніона» вдалося затриматися на довгих 10 років, що є національним рекордом. А в травні 2019-го берлінці, обігравши «Штутгарт» у стикових матчах, уперше вибороли право виступати в Бундеслізі.
І якщо дебютний сезон у вищому дивізіоні «Уніон» завершив на 11-му місці, то в наступному вже стали сьомими, виборовши право зіграти у Лізі конференцій. Сезон-2022/2023 можна взагалі назвати історичним – берлінці показали найкращий результат у своїй історії, посівши четверте місце в Бундеслізі, завдяки чому вперше вибороли право виступити в груповому турнірі Ліги чемпіонів.
Минулий сезон
За підсумками минулого сезону в Бундеслізі «Уніон» посів 15 місце, урятувавшись від перехідних матчів за право залишитися в еліті лише в останньому турі. У 34-х матчах команда здобула 9 перемог, 6 разів зіграла внічию та 19 разів поступилася, різниця забитих та пропущених м'ячів – 33:58.
Найкращим бомбардиром команди за підсумками сезону став 30-річний хавбек Робін Госенс, на рахунку якого 6 голів, 5 м'ячів має у своєму активі форвард Бенедикт Голлербах.
У Кубку Німеччини «Уніон» зупинився вже на стадії 1/16 фіналу, поступившись «Штутгарту» - 0:1.
Також минулого сезону берлінці вперше у своїй історії виступали у груповому турнірі Ліги чемпіонів. Щоправда, вийти до плей-оф берлінцям не вдалося: набравши в групі з мадридським «Реалом», італійським «Наполі» та португальською «Брагою», «Уніон» з двома очками посів останнє місце у групі.