Підсумки кваліфікації на Євро-2020: Україна

Разом із українцями до групи В потрапили чинні чемпіони Європи – Португалія, традиційно міцна Сербія, а також збірні Литви та Люксембургу.

Звісно, португальців із Кріштіану Роналду у складі всі вважали головними фаворитами групи. Україні та Сербії більшість експертів відводила роль претендентів на друге місце.

Початок кваліфікації для команди Андрія Шевченка виявився нелегким. Перший же матч – на полі Роналду і компанії, де «синьо-жовті» відстояли нічию. Далі – виїзд у гості до збірної Люксембургу, яку до початку відбору мало хто сприймав надто серйозно. Гра в Люксембурзі теж виявиласяся непростою для «синьо-жовтих», яким довелося відіграватися по ходу зустрічі. Рахунок зрівняв Віктор Циганков, а перемогу на третій компенсованій хвилині приніс автогол майбутнього динамівця Жерсона Родрігеса.

фото uefa.com

Далі була яскрава перемога у Львові над сербами, початок розгрому в якій поклав Циганков, який оформив дубль за дві хвилини, та ще одна непроста перемога над Люксембургом, після яких Україна захопила та вже більше не відпустила лідерство у групі. Литва стала найлегшим суперником, у матчах із якою наша збірна без особливих проблем узяла максимум очок.

Вирішальним у відборі став домашній матч із чемпіонами Європи на заповненому вщерть «Олімпійському», і цей матч уже увійшов в історію, як найкращий на думку багатьох за всі роки виступів збірної. Голи екс-динамівців Яремчука та Ярмоленка (другий забив після класного флангового ривка та ідеального пасу Миколенка) у перші півгодини та блискуча гра нашої збірної поклала на лопатки іменитих гостей, які все ж відіграли один м’яч після перерви, проте українці втримали переможний результат.

Заключна гра в Сербії була не такою значущою, проте гол Бєсєдіна в компенсований час дозволив Україні не тільки вперше в історії завершити календарний рік без поразок, а й потрапити до першого кошика сіяних команд при жеребкуванні фінальної частини Євро-2020.

22.03. Португалія – Україна – 0:0 (Миколенко – 90 хвилин*, Караваєв** – 90, Циганков – 24, Буяльський – 3)

25.03. Люксембург – Україна – 1:2 (Бурда – 90, Миколенко – 90, Циганков – 90, гол, Караваєв** – 8, Буяльський – 3)

07.06. Україна – Сербія – 5:0 (Циганков – 90, 2 голи, Миколенко – 90, Караваєв** – 90, Шепелєв - 18)

10.06. Україна – Люксембург – 1:0 (Миколенко – 90, Караваєв** – 90, Циганков – 88)

07.09. Литва – Україна – 0:3 (Миколенко – 90, Циганков – 30)

11.10. Україна – Литва – 2:0 (Циганков – 26, Сидорчук – 17)

14.10. Україна – Португалія – 2:1 (Миколенко – 90, Караваєв – 90)

17.11. Сербія – Україна – 2:2 (Сидорчук – 90, Миколенко – 90, Караваєв – 90, Циганков – 77, Шепелєв – 13, Бєсєдін – 13, гол)