Українське представництво у збірній Хорватії могло бути ще численнішим, якби перед мундіалем не травмувалися динамівець Ніко Кранчар та захисник «Дніпра» Іван Стрінич.
Київське «Динамо» делегувало до складу «картатих» двох гравців – захисника Домагоя Віду та півзахисника Огнєна Вукоєвича. У цьому матеріалі подивимось на нелегкий шлях до Мундіалю другого з них.
Клубні справи
Минулий сезон Вукоєвич завершував, перебуваючи в оренді в московському «Спартаку». Це рішення було продиктоване бажанням півзахисника отримувати більше ігрової практики, аби викликатися до лав національної збірної. Сезон 2013/2014 Оггі розпочинав уже в «Динамо».
На його початку Вукоєвичу, як і сезоном раніше, було важко потрапити до складу через високу конкуренцію на його позиції. У стартових п’яти турах хорват узагалі не з’являвся на полі, навіть не виходив на заміну, граючи лише за дубль. Проте Огнєн не здався, а пішов іншим шляхом – боротися до останнього, старанно працювати та постійно доводити на тренуваннях, що він може принести користь команді.
«Я повідомив наставникам про те, що хочу грати й розраховую бути корисним для своєї збірної на чемпіонаті світу в Бразилії. Зрештою, Хорватія за всіма офіційними рейтингами входить до десятки найкращих національних команд світу. І, разом із тим, я не ходив скаржитися до головного тренера, тому що це не в моїх правилах. Це доля слабких. Я – футболіст, і єдине місце, де я можу говорити та бути почутим – це футбольне поле. Все інше – казки та плітки в Інтернеті. Тож я просто тренувався та чекав на свій шанс», – це слова, які сказав Вукоєвич на початку вересня 2013-го року.
Важкою працею Огнєн домігся свого й урешті провів доволі плідний сезон – 18 матчів у Прем’єр-лізі, чотири в Кубку України та ще вісім у Лізі Європи.
Узагалі, рік, що минув, відзначився для Оггі деякими визначними датами.
14 серпня 2013 року в товариській грі проти Ліхтенштейну (3:2) півзахисник зіграв свій ювілейний, 50-й, матч за збірну Хорватії (на даний момент на його рахунку 55 ігор за національну команду).
Гра Прем'єр-ліги «Динамо» – «Іллічівець», яка відбулася 27 жовтня, стала для Огнєна 200-ю у футболці «біло-синіх».
А за кілька днів, 30 жовтня, Вукоєвич уперше виводив київське «Динамо» в якості капітана – на матч 1/8 фіналу Кубка України проти «Шахтаря» зі Свердловська.
20 грудня минулого року Огнєн відсвяткував свій ювілей – 30 років. Проте вік на нього, здається, не має впливу – вже за місяць, на зимових зборах, під час біп-тесту він показує найкращий результат серед партнерів!
Нелегка група та неважкий плей-оф
У кваліфікації до ЧС-2014 Хорватія потрапила до групи А, в якій суперниками «картатих» були Бельгія, Сербія, Шотландія, Уельс та Македонія. Три збірні з колишньої Югославії додавали принциповості поєдинкам, особливо високий градус напруги був у матчах між збірними Сербії та Хорватії.
Загалом, хоч склад групи був доволі рівним, без команд-грандів, утім, усі суперники явно були неслабкими. Особливо потужно проявила себе Бельгія, яка в підсумку посіла перше місце у групі.
Збірна Хорватії розпочала відбірковий цикл напрочуд упевнено, здобувши п’ять перемог у перших шести матчах та зігравши внічию в гостях із бельгійцями (1:1).
Проте з літа 2013-го року результати погіршилися – дві поразки від Шотландії (0:1 та 0:2), домашня поразка від Бельгії (1:2) – і Хорватія безнадійно програла гонку за перше місце в групі.
Після другої поразки від Шотландії тренер «картатих» Ігор Штімац подав у відставку, і на посаду керманича збірної тимчасово було призначено Ніко Ковача, який незабаром позбавився приставки «в.о.». Друге місце вдалося вберегти – Сербія та Шотландія залишилися позаду, й на Хорватію чекали стикові матчі.
Вукоєвич узяв участь у семи іграх групи (чотири у стартовому складі), ще в двох залишався в запасі. Загалом він провів 407 хвилин ігрового часу на полі. Також динамівський півзахисник під час цього циклу провів у складі збірної сім товариських матчів. Цікавим є той факт, що в усіх чотирьох іграх кваліфікації, в яких Огнєн з’являвся у стартовому складі, він неодмінно отримував попередження. Четверту жовту картку він отримав у поєдинку останнього туру групи з Шотландією, і перший матч плей-оф змушений був пропустити. Втім, він не взяв участі й у матчі-відповіді.
Із жеребом плей-оф Хорватії відверто пощастило – суперником «картатих» на останньому рубіконі стала збірна Ісландії.
Вукоєвич сприйняв такий жереб украй позитивно: «Перед жеребкуванням я був трохи пригнічений, боявся, що нам випаде Франція або Швеція. Але тепер дуже задоволений, усе в наших руках. В Ісландії маємо забити гол або два, щоб досягти позитивного результату та вбити їхні сподівання. А потім у Загребі закріпити успіх. Сподіваюся, буде повний «Максимір». Хоч не зіграю в першому матчі, але поїду до Ісландії, я маю бути з партнерами по збірній, ми маємо показати, що ми команда. Якщо ж Хорватія не зможе пройти Ісландію, тоді вона не заслуговує місця на чемпіонаті світу».
У Рейк’явіку суперники розійшлися нульовою нічиєю, а в Загребі команда Ніко Ковача здобула впевнену перемогу (2:0) й разом із тим путівку до омріяного Мундіаля.
Суперники
На чемпіонаті світу Хорватія потрапила до групи А разом зі збірними Бразилії, Мексики та Камеруну. Ця група точно не є слабкою, однак у «картатих» є певні шанси пробитися до наступного раунду.
Хорватії випала честь зіграти у грі, на яку весь футбольний світ найбільше та найдовше чекає, – матчі-відкритті мундіалю, та ще й проти збірної Бразилії. Ця гра відбудеться 12 червня в Сан-Паулу на «Арені Коринтіанс».
У другому турі 18 червня на «Арена да Амазонія» в місті Манаус команда Ніко Ковача поміряється силами з Камеруном.
Заключний тур Хорватія проведе 23 червня у Ресіфі, де на «Арена Пернамбуку» зіграє з Мексикою.
Copyright © 2014 FC Dynamo Kyiv