Про протистояння «Динамо» та «Барселони» осені 1997 роки знає, мабуть, кожен український шанувальник футболу. Двадцять років тому за присутності ста тисяч глядачів знаменитого іспанського гранда в Києві було бито командою Валерія Лобановського, а потім закономірність цього успіху було підтверджено й у Барселоні. 3:0, 4:0! Чудові показники, що й зараз викликають гордість за «Динамо»!
У самому серці Києва, у пабі Bigos, на великому екрані відбувся перегляд першого матчу двох найкращих команд України та Іспанії. Гостями вечора стали гравці того складу «Динамо» Юрій Дмитрулін та Юрій Максимов, віце-президент «Динамо» Олексій Семененко, який коментував гру на ТБ, та футболіст нинішнього складу «Динамо» Сергій Сидорчук. Модератором зустрічі виступив спортивний журналіст Руслан Свірін, який у 1997 році робив телевізійний сюжет про матч.
У невимушеній атмосфері відвідувачі разом із гостями зустрічі спочатку подивилися нарізку найцікавіших фрагментів, а потім і сам матч. «Динамо» на одному диханні розтрощило «Барселону» 3:0, м'ячі забили Сергій Ребров, Юрій Максимов та Юрій Калитвинцев. Але найцінніше, що запам'ятовується, – спогади про «Динамо» та футбол того часу від знаменитих гостей-футболістів.
«Знаєте, ми тоді грали за країну, за честь клубу, – згадує Юрій Максимов, вислухавши оплески після забитого ним м'яча у ворота «Барселони». – Порівняно з іспанцями ми отримували копійки, але кожен мав на меті зробити собі ім'я у футболі, принести радість глядачам. Якщо не помиляюся, зарплата у наших гравців на той час була однаковою - по 1200 доларів на місяць. Плюс 300 отримували за домашню перемогу в чемпіонаті України, 500 за виїзну. А ось у Лізі чемпіонів були зовсім інші суми! УЄФА щедро винагороджувало учасників, а клуби вже виплачували преміальні гравцям. Якщо не помиляюся, тоді за перемогу платили від 5 до 10 тисяч доларів. Такі гроші були хорошим стимулом, але про нього ми забували, коли бачили вщерть заповнений стадіон. Хочу побажати кожному футболісту зіграти при ста тисячах глядачів, коли й свистка арбітра не чуєш, не кажучи про підказки тренерів або партнерів. Враження про той матч стали одними з найяскравіших у футбольній кар'єрі».
Перегляд матчу приніс задоволення Сергію Сидорчуку, одному з лідерів нинішнього покоління динамівців. Футболіст чесно зізнався, що в 1997 році пішов у перший клас і той футбольний матч не дивився: «Коли вже записався до футбольної школи й, у хорошому розумінні цього слова, почав марити футболом, «Динамо» тоді гриміло в Європі. Я тоді в запису переглянув усі матчі – проти «Барселони», «Реала», «Баварії». Те покоління гравців зробило неймовірне – повернуло вболівальникам віру в «Динамо», дало клубу багатьох нових прихильників».
Завжди суворий та незворушний Юрій Дмитрулін у матчі з «Барселоною» просто блискуче відіграв на лівому фланзі захисту, нічого не давши зробити іменитим Фігу, Дюгаррі, Рівалдо... «Лобановський уже десять місяців очолював «Динамо», ми встигли зрозуміти його вимоги. Дуже допомогло, що перед матчами один із представників тренерського штабу їздив переглядати суперника та давав нам необхідну інформацію. Тоді по телебаченню не було такого потоку європейського футболу. Вивчення гравців, яким ти будеш протистояти, особисто мені дуже допомогло. Щодо інших моментів, «Динамо» намагалося показувати свій футбол, дотримувалося вимог тренерів. Хтось казав, що ми випадково в Києві виграли 3:0. Але коли в Барселоні забили чотири м'ячі, критики замовкнули».
Цікаві історії про події що залишилися за кадром, розповів Олексій Семененко. За словами Олексія Михайловича, перегляди найбільш знакових матчів в історії «Динамо» проводяться в рамках святкування клубом 90-річчя: «Кілька місяців тому ми дивилися «Динамо» – «Атлетико» 1986 року, тепер прийшла черга більш молодого покоління згадати знамениті перемоги. Обов'язково буде продовження, тут хочу подякувати нашим друзям та партнерам Максиму Розенку й Сергію Дризі, які доклали чимало зусиль в організації заходу».
Підняв настрій публіці й розіграш призів - клубних футболок та календарів. Щоб стати їхнім власником, необхідно було заповнити анкету, вказавши в тому числі найкращі, на свій розсуд, матчі в історії «Динамо», найулюбленіших гравців. Уся ця інформація в подальшому буде враховуватися організаторами при виборі матчів та персоналій для наступних переглядів у рамках проекту «90 років «Динамо»: матчі, які назавжди в серцях». За анонсами слідкуйте на клубному сайті «Динамо». І приходьте на зустрічі, не пошкодуєте!
Copyright © FC Dynamo Kyiv