У четвер, 4 лютого, київське «Динамо» провело черговий, третій за рахунком, контрольний матч на другому зборі в турецькій Анталії. Сьогоднішнім суперником «біло-синіх» стала 6-та команда чемпіонату Болгарії – ЦСКА 1948 із Софії.
Як і в попередніх спарингах, Мірча Луческу використав можливість для максимальної ротації та випробування різних ігрових зв’язок. Особливу увагу привертала поява у стартовому складі Владислава Ваната – вперше на зимових зборах.
Перший тайм пройшов за повної ігрової переваги динамівців, а небезпека біля воріт наших суперників була створена вже в дебюті матчу, коли Міккель Дуелунд із близької відстані міг відкривати рахунок, але завдав удару вище воріт.
У подальшому «Динамо» застосовувало високий пресинг і тримало м’яч на половині поля болгар, однак загострення гри довелося чекати досить довго – хіба що Андрієвський наважився на удар із дальньої дистанції, який виявився трохи невлучним.
На 30-й хвилині після невдалого контрвипаду команди з Софії динамівці розгорнули швидку атаку у відповідь: Владислав Ванат проштовхнув м’яч праворуч на Віктора Циганкова, який самостійно пройшов половину поля, обіграв голкіпера ЦСКА 1948, що вийшов за межі штрафного майданчика, та відправив м’яч у порожні ворота – 1:0!
А наприкінці тайму 15-й номер «Динамо» заробив ще й пенальті, проте удар Буяльського під ліву від нього стійку потягнув воротар Наумов, а Дуелунду, який встиг на добивання, забракло точності. Майже одразу виправити невдачу міг Ванат, який підловив Наумова на ще одному відчайдушному виході за межі штрафного, однак не влучив у площину воріт, пробиваючи з гострого кута.
У перерві Мірча Луческу змінив склад майже повністю – на полі з гравців першого тайму лишився лише Андрієвський. Змінився і малюнок гри – команди почали діяти більш відкрито, граючи на зустрічних курсах.
Дуже швидко був відновлений нічийний рахунок - ЦСКА 1948 удалося встановити паритет одразу після виходу команд із роздягалень. Фланговий простріл до штрафного «Динамо» завершився голом Топузова, який залишився без опіки захисників.
Невдовзі біля воріт Бущана знову було гаряче – м’яч після пострілу Ляскова лише трохи розминувся зі стійкою, а потужний удар Камбурова парирував уже голкіпер «Динамо».
Кияни відповіли відмінним ударом Лєднєва, на який зумів зреагувати Наумов. А на екваторі другого тайму зусиллями Богдана «Динамо» отримало право на виконання ще одного пенальті. Цього разу до 11-метрової позначки підійшов Карлос де Пена та влучно пробив у нижній кут – 2:1!
Відразу ж ЦСКА 1948 мало не зрівняло рахунок: Камбуров заробив штрафний і сам його виконав в обвід стінки – ворота «Динамо» в ефектному кидку врятував Бущан. А за кілька хвилин м’яч після удару Чочева пролетів над поперечиною.
У підсумку м’яч усе-таки опинився у воротах «Динамо» після обрізки киян на своїй половині поля. Свіжий Бастунов увірвався до карного майданчика та завдав не надто потужного удару, однак Георгій Бущан невдало відбив ігровий снаряд, який за інерцією полетів у сітку.
Свої моменти мало й «Динамо» – Родрігес із лінії штрафного спрямував м’яч вище воріт, а Кендзьора з гострого кута відправив круглого в сітку, проте перед цим Томаш опинився в офсайді.
Фінальний свисток зафіксував справедливий нічийний результат – 2:2. Свій наступний спаринг на зборі в Туреччині кияни проведуть 7 лютого – проти «Шкендії» з Північної Македонії.
Збір у Туреччині-2021. Третій контрольний матч
4.02.2021. Анталія, Titanic Sports Complex
«Динамо» (Київ) – ЦСКА 1948 (Софія, Болгарія) – 2:2 (1:0)
«Динамо» К (перший тайм): Нещерет – Миколенко, Забарний, Сирота, Караваєв – Шепелєв, Андрієвський, Буяльський, Дуелунд, Циганков – Ванат.
«Динамо» К (другий тайм): Бущан - Кендзьора, Попов, Шабанов, Сідклей - Сидорчук, Андрієвський (В.Волошин, 68), Лєднєв, Родрігес, де Пена – Супряга (Русин, 87).
ЦСКА 1948 (стартовий склад): Наумов, Лясков, Марін, Петров, А.Александров, Серкан, Чочев, Русєв, Топузов, Д.Александров, Камбуров.
Голи: Циганков (30), де Пена (62, пен.) – Топузов (46), Бастунов (82).
Попередження: Шабанов (63), Супряга (78), Лєднєв (81) –Марін (16), Русєв (67), Д.Александров (84).
На 42-й хвилині Буяльський не реалізував пенальті (голкіпер).
Візитка
Заснований: 2016 рік
Кольори: червоний, білий
Стадіон: «Васил Левський»
Президент: Добрін Гьонов
Головний тренер: Красімір Балаков
Поточна позиція в чемпіонаті Болгарії: 6
Середній вік гравців: 24,5 роки
Історія
ЦСКА 1948 (Центральний спортивний клуб армії 1948) був заснований у липні 2016 року внаслідок банкрутства та позбавлення професійного статусу найтитулованішого клубу Болгарії - софійського ЦСКА. Частина вболівальників ЦСКА не визнала створення нового клубу для участі у вищому футбольному дивізіоні Болгарії та заснувала окрему команду, яка розпочала свої виступи з любительської ліги. Того ж року ЦСКА 1948 виграв свій перший трофей, перемігши у товариському турнірі чотирьох команд у Кокаляне. Далі «червоні» стали переможцями Софійської обласної аматорської футбольної групи та Південно-Західної групи третьої ліги, послідовно просуваючись сходинками болгарської футбольної структури. Ставши чемпіонами у другій лізі, із поточного сезону 2020/21 ЦСКА 1948 виступає в болгарській еліті – Першій професійній лізі.
Поточний сезон
Після 16-ти турів сезону 2020/21 ЦСКА 1948 посідає 6-ту позицію в турнірній таблиці, набравши 24 очки (6 перемог, 6 нічиїх, 4 поразки, різниця м’ячів 24:17). Лідер болгарської першості «Лудогорець», який також був спаринг-партнером «Динамо» на зборі в Туреччині, попереду на 15 очок.
Друга частина чемпіонату розпочнеться для наших суперників 14 лютого – ЦСКА 1948 прийматиме середняків турнірної таблиці «Царско Село».
Старт «армійців» у Кубку Болгарії виявився успішним – в 1/16 фіналу ЦСКА 1948 розгромив «Дреновец» із рахунком 6:0 та вийшов до наступної стадії, де 3 березня зустрінеться із «Ботевом» (Пловдів).
Підготовка
ЦСКА 1948 зібрався після зимових канікул 4 січня, провівши перший збір, що тривав до 16 січня, на клубній базі. У першому спарингу «армійці» зіграли з софійським «Септемврі», перемігши з рахунком 4:0. Із 18 січня команда знаходиться на зборах у турецькій Аланії, де вже встигла провести три контрольні зустрічі. Спочатку ЦСКА 1948 поступився польському клубу «Сталь» (Мелец), далі зіграв внічию (1:1) з «Олександрією», а перед матчем із київським «Динамо» обіграв «Македонію ГП» (1:0). Напередодні відльоту з Туреччини, 5 лютого, «червоні» запланували зустріч із ще однією українською командою – «Інгульцем».
Склад
Середній вік гравців поточного складу ЦСКА 1948 складає 24,5 роки, а загальна вартість виконавців оцінюється у 4,83 млн євро за даними Transfermarkt. Цікаво, що в команді фактично немає легіонерів: окремо можна зазначити лише захисника Сімона Петрова, який володіє подвійним французько-болгарським громадянством.
Основний воротар – 22-річний Даніель Наумов, який був визнаний вболівальниками найкращим гравцем команди у першій половині сезону. Лінія захисту складається з досвідчених футболістів, ключовими виконавцями серед яких є Дімітар Піргов, Сашо Александров, Венцислав Васілев і Лазар Марін. У середній лінії найбільше ігрового часу отримували Серкан Юсеін, Маріо Топузов і Галін Іванов. 32-річний Іванов із 5-ма забитими м’ячами посідає друге місце у гольовому заліку команди.
А найрезультативнішим форвардом є ще один наддосвідчений гравець - Мартін Камбуров, котрий у свої 40 років став найкращим голеадором болгарської Першої ліги за підсумками 2020 року. На його рахунку 9 голів за ЦСКА 1948 та ще 9 – у складі попередньої команди «Берое».
Цієї зими «червоні» активно працюють на трансферному ринку, підписавши цілу низку молодих виконавців. Так, склад ЦСКА 1948 поповнили вінгер Боріслав Дам’янов, центральний півзахисник Емануіл Лічев, опорник Мартін Хайдаров, лівий захисник Ангел Лясков, а також два атакувальні півзахисники/нападники: Ніколай Ганчев і Стефан Статев. При цьому «армійців» покинули гравці атаки Даніель Младенов, Андон Гуштеров і Валентін Йосков, а також оборонець Міхаель Орачев.
Тренер
54-річний Красімір Балаков, який очолює ЦСКА 1948 з червня 2020 року, є одним із найбільш відомих футболістів в історії болгарського футболу. Виступаючи свого часу на позиції атакувального півзахисника, провів за національну команду 92 матчі (16 забитих м’ячів), увійшовши до топ-3 гвардійців збірної Болгарії.
Розпочинав ігрову кар’єру на батьківщині – в болгарському «Етирі» (142 матчі, 35 голів), у 1991-1995 роках грав за лісабонський «Спортинг» (138 матчів, 43 голи), а у 1995-2003 рр. – за «Штутгарт» (236 матчів, 54 голи). Завоював Кубок Португалії, Кубок Німеччини, а також двічі вигравав Кубок Інтертото у складі «Штутгарта».
Однак рівноцінних здобутків у професії тренера Балаков поки не має. Одразу після закінчення ігрової кар’єри в 2003 році залишився у «Штутгарті» та працював асистентом Фелікса Магата та Маттіаса Заммера, а після відходу останнього з клубу недовго тренував команду четвертого німецького дивізіону «Плауен», за яку навіть зіграв в одному матчі.
У 2006 році Балаков самостійно очолив «Грассхоппер», кваліфікувавши команду до Кубку УЄФА. Однак у подальшому змінив велику кількість клубів через незадовільні результати. Працював у швейцарському «Санкт-Галлені», хорватському «Хайдуку» (Спліт), німецькому «Кайзерслаутерні», а також у болгарських «Чорноморці» (Бургас), «Літексі» та рідному «Етирі». У 2019 році очолював національну збірну Болгарії.
Історія протистоянь
Зі створеною в 2016 році командою ЦСКА 1948 київське «Динамо» ще не зустрічалося.