У понеділок, 1 лютого, київське «Динамо» провело другий контрольний матч на заключному етапі підготовки до поновлення сезону. Суперником підопічних Мірчі Луческу став чинний чемпіон Грузії – «Динамо» з Тбілісі.
Традиційно для тренувальних зборів тренерський штаб вдається до великої ротації складу. Ті футболісти, які отримали більше ігрового часу, опиняються на лаві запасних, а практику отримують інші, аби мати можливість проявити себе та наочно продемонструвати, на що вони здатні. Відзначимо, що гру відвідав колишній нападник нашої команди латвієць Маріс Верпаковскіс, який зараз є директором одного з клубів на батьківщині.
Кияни почали поєдинок активніше за суперника, і вже в дебюті зустрічі мали можливість відкрити рахунок. Після передачі від Дуелунда м’яч у штрафному майданчику отримав Лєднєв. Із ударом Богдана впорався воротар, а Супряга, який опинився першим на добиванні, перебував у офсайді.
Тбілісці діяли переважно на контратаках і шукали свій шанс попереду. Але в епізодах із ударами по воротах надійно діяв у рамці Бойко, ще в одному моменті м’яч заблокував Сирота. Ближче до завершення першого тайму «біло-сині» посилили тиск на ворота суперника й мали кілька нагод, аби піти на перерву, лідируючи в рахунку. Однак спочатку Дуелунд, завершуючи атаку «віялом», пробив у руки воротарю, а на останній хвилині Караваєв пробив зльоту після того, як захисник намагався ліквідувати загрозу у власному штрафному майданчику, але м’яч просвистів поруч зі стійкою.
На другий тайм Мірча Луческу випустив повністю оновлений склад, залишивши на полі лише Шапаренка. І знову вже в дебюті «біло-сині» мали чудову нагоду, аби відзначитися. Бєсєдін, перебуваючи в районі 11-метрової позначки, відкотив трохи назад на Кендзьору, але удар Томаша було заблоковано.
У подальшому кияни продовжували володіти ініціативою, однак до по-справжньому небезпечних моментів справа не доходила. Активно «сприяла» цьому тактика дрібного фолу збоку суперника, що помітно сповільнювало темп гри. Але не забували тбілісці й про атаки. Зокрема, із небезпечного штрафного Куція пробив у стінку, а трохи згодом Ахвледіані з меж штрафного майданчика не поцілив у дев’ятку воріт.
У динамівців же два удари-близнюки завдали Попов та Ванат, які в обох випадках замикали навіси з кутового з лівого флангу, однак м’яч пролітав повз дальню стійку. Коли ж здавалося, що забитих м’ячів у грі не буде, кияни таки змогли відкрити рахунок. Буяльський отримав передачу у штрафному майданчику, прибрав одного суперника й був збитий другим. Пенальті взявся виконувати сам же постраждалий та точно пробив у кут – голкіпер хоч і вгадав напрямок польоту, однак завадити м’ячу залетіти у ворота не зміг.
Таким чином, підопічні Мірчі Луческу здобули мінімальну перемогу – 1:0. Робота на зборах у Туреччині триває. Свій наступний спаринг «біло-сині» проведуть 4 лютого проти болгарського ЦСКА 1948.
Збір у Туреччині-2021. Другий контрольний матч
«Динамо» (Київ) – «Динамо» (Тбілісі) – 1:0
«Динамо» К (перший тайм): Бойко, Сідклей, Сирота, Забарний, Караваєв, Шепелєв, Шапаренко, Лєднєв, Дуелунд, Супряга, Русин (Ванат, 37).
«Динамо» К (другий тайм): Нещерет, Миколенко, Шабанов, Попов, Кендзьора, Сидорчук, Буяльський, Шапаренко (В.Волошин, 87), де Пена, Родрігес (Н.Волошин, 90+3), Бєсєдін (Ванат, 79).
«Динамо» Тб (стартовий склад): Квасхвадзе, Кобурі, Монгіл, Споркследе, Гбегнон, Папава, Кардава, Цоцонава, Меквабішвілі, Габедава, Марушич.
Гол: Буяльський (90+1, з пенальті).
Візитка
Заснований: 1925
Кольори: червоний, синій, білий
Стадіон: «Динамо-Арена» ім. Бориса Пачайдзе
Президент: Роман Піпія
Головний тренер: Георгій Немсадзе
Позиція в чемпіонаті Грузії-2020: 1
Середній вік гравців: 25,2 років
Титули:
Чемпіон Грузії: 18 титулів
Кубок Грузії: 13
Суперкубок Грузії: 7
Чемпіонат СРСР: 2
Кубок СРСР: 2
Кубок володарів кубків УЄФА: 1
Останній сезон
У Грузії чемпіонат проходить за системою весна-осінь. За результатами сезону 2020 року «Динамо» (Тбілісі) стало чемпіоном країни, випередивши на 4 очки «Динамо» (Батумі). У Кубку Грузії-2020 тбіліський клуб зупинився на стадії 1/8, мінімально поступившись іншому клубу зі столиці - «Сабуртало».
Новий сезон у Грузії стартує вже 27 лютого. «Динамо» прийме «Самгуралі», це буде перший матч нового чемпіонату.
Єврокубкова кампанія сезону-2020/2021 для тбіліського клубу закінчилася на третьому кваліфікаційному раунді Ліги Європи. Динамівці почали свій шлях у першому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів, програвши «Тирані» з рахунком 0:2. Тож грузини вирушили боротися за право виступати в груповому етапі Ліги Європи. Спочатку тбілісці обіграли Коннас Кі (1:0), але не змогли подолати «КІ Клаксвік», розгромно програвши (1:6).
Підготовка
«Динамо» вийшло з відпустки 5 січня і протягом двох тижнів тренувалося на клубній базі.
20-го числа тбіліський клуб вилетів на збір до Туреччини, де вже провів 3 контрольні поєдинки - з «Радник Сурдуліца» (0:1), «Напредак» (1:0) і «Колосом» (1:1). Після спарингу з «біло-синіми» в програмі «Динамо» ще два спаринги - із «Зорею» (5 лютого) та «Сочі» (8 лютого).
На матч із «Колосом» тбілісці вийшли в наступному складі: Квасхвадзе, Кобоурі, Кардава, Папава, Меквабішвілі, Гбеньон, Габедава, Монг, Цоцонава, Споркследе, Марушич.
Склад
Середній вік поточного складу найсильнішого клубу Грузії становить 25,2 років. Воротарська лінія укомплектована грузинами, а першим номером протягом сезону був досвідчений Роїн Квасхвадзе.
З футболістів слід зазначити трьох виконавців - центрального захисника Давіта Кобоурі, який узяв участь у 25 матчах минулого сезону, а також двох найкращих голеадорів команди Нодара Кавтарадзе і Георгій Габедава.
Під час зимового трансферного вікна команду поповнили такі гравці - Леван Цоцонава («Мерані Мартвілі»), Мілан Радін («Інджія»), Зоран Марушич («Німан»), Тамаз Бабунадзе («Сіоні Болнісі»), Давид Муджирі («Чихурі» ), Гіоргі Моістсрапішвілі («Телаві»), Торніке Дзоценідзе («Телаві»), Фабіан Споркследе (без клубу), Ніка Сандохадзе («Локомотив» Тбілісі).
Водночас «Динамо» покинули ряд футболістів - Гіоргі Зарія («Динамо Батумі), Іраклій Бугрідзе («Діла Горі»), Нодар Кавтарадзе («Мезекеведш»), Ніка Сандохадзе («Локомотив» Тбілісі), Георгій Кухіанідзе (без клубу), Тамаз Бабунадзе (без клубу), Торніке Капанадзе (без клубу), Давид Схиртладзе (без клубу), Родні Клостер (без клубу), Іван Трубочкін (без клубу), Пернамбуку (ПФК «Львів»).
Динамівців Києва і Тбілісі пов'язують давні трансферні відносини. У системах обох клубів уже після здобуття незалежності нашими країнами грали Лука Лочошвілі, Олександр Амісулашвілі, Кахабер Аладашвілі, Кахабер Каладзе.
Нинішній генеральний директор «Динамо» Київ Резо Чохонелідзе починав свою ігрову кар'єру в «Динамо» Тбілісі. У 1965-1967 роках виступав за дубль, в 1968-1969 роках провів 17 матчів у чемпіонаті СРСР.
Тренер
Георгій Немсадзе починав кар'єру футболіста в тбіліському «Динамо». У 1989 році дебютував у вищій лізі чемпіонату СРСР з футболу. Після «Динамо» пішли такі клуби, як «Іберія» Тбілісі, «Гурія», «Хомбург», «Трабзонспор», «Реджано», «Данді». З 1992 по 2004 роки грав за збірну Грузії, провів 69 зустрічей, був капітаном команди.
Безпосередньо тренерську кар'єру Георгій почав в 2017-м в якості головного тренера збірної Грузії U17, де пропрацював рік. З 1 березня 2019 року до 12 липня 2019 очолював місцевий «Шевардені». З 17 липня 2019 року по 22 грудня 2019 - головний тренер «Діла Горі». 23 грудня 2020 роки очолив «Динамо» Тбілісі. Контракт укладений за схемою «1+1».
Історія протистоянь
У чемпіонатах СРСР команди провели між собою 96 матчів. +33 = 35-29, різниця м'ячів 132: 128 на користь киян.
У кубку СРСР команди провели між собою 9 матчів. + 3 = 1-5, різниця м'ячів 9:13 на користь тбилисцев. З 1931 по 2020-й команди зіграли між собою 25 контрольних поєдинків.