У матчі другого туру групового етапу Ліги Європи між швейцарським «Лугано» та «Динамо» було зафіксовано нічию – 0:0.
Наставник нашої команди Олексій Михайличенко зробив усього три зміни у стартовому складі, порівняно з минулим поєдинком у чемпіонаті України проти СК «Дніпро-1». У центрі поля замість Дениса Гармаша з’явився Віталій Буяльський, а також наша команда повернулася до гри з одним форвардом – цього разу ним став Жерсон Родрігес. Отримав місце серед стартових 11-ти гравців і Володимир Шепелєв.
Слід зазначити, що спочатку місце у воротах, згідно зі стартовим протоколом, мав зайняти Денис Бойко, але, очевидно, він отримав пошкодження на розминці, і його замінив Георгій Бущан.
На початку гра проходила переважно в середині поля, і динамівцям не так просто вдавалося переходити центр. Перший небезпечний момент записали до свого активу господарі: спочатку Бущан парирував удар Араторе практично впритул, на добиванні першим опинився Карліньос, який пробив у поперечину. Але з часом наші гравці почали більше конролювати м’яч та потроху наближатися до воріт суперника. Непоганий момент мав Шепелєв, перспективно до штрафного майданчика прострілював Вербич, мав забивати Миколенко, але нашому захиснику не вдалося як слід пробити по м’ячу.
Згодом непересічну реакцію довелося демонструвати Бущану, коли він урятував свою команду після удару Араторе у дальню «дев’ятку». А, майбуть, найреальніший момент вивести свою команду вперед мав Родрігес, скориставшись помилкою захисника швейцарців, але замість передачі на вільного Циганкова намагався обіграти воротаря та втратив м’яч.
Наприкінці ж тайму позиційні, багатоходові атаки краще вдавалися господарям. Та все ж останнє слово залишилося за гостями, коли Сидорчук дуже небезпечно пробив низом метрів з 20-ти, але голкіпер «Лугано» Бауманн дивом встиг зреагувати, кулаками вибивши м’яч. Тож, на перерву команди пішли без забитих м’ячів.
Другу половину зустрічі команди теж розпочали неквапливо. Але раптом кияни провели стрімку атаку, у результаті якої прекрасну можливисть забити мав Циганков, який завдавав удару головою з лінії воротарського майданчика – м’яч пролетів у сантиметрах над поперечиною. Ближче до середини тайму кияни вже регулярно загрожували воротам суперника, принаймні, статистика ударів значно покращилася, а ось із реалізацією складалося гірше, бо використати свої моменти Шабанову, Родрігесу та Вербичу не вдавалося. Майже вся гра проходила на половині поля швейцарців, щоправда, занадто близько до власних воріт «Лугано» наших гравців не підпускало. Натомість біля протилежних воріт незадовго до фінального свистка українців виручила поперечина, яка прийняла на себе удар Марича. Але у воротах жодної з команд м' яч так і не побував.
У підсумку – нічия 0:0.
Ліга Європи, група В. 2-й тур
«Лугано» (Санкт-Галлен, Швейцарія) – «Динамо» (Київ, Україна) – 0:0.
03.10.2019. м. Санкт-Галлен, стадіон «Arena St. Gallen».
«Лугано»: 6.Бауманн, 18.Елож Яо, 5.Марич, 30.Дапрела, 16.Лаванші, 24.Ловрич (20. Куштодіу, 70), 14.Саббатіні (к), 11. Карліньйош, 17.Вечей, 19.Герндт (9. Холендер, 78), 70.Араторе (23.Дальмонте, 74).
«Динамо»: 1. Бущан, 44.Кадар, 94.Кендзьора, 30.Шабанов, 16.Миколенко, 5.Сидорчук (к), 29.Буяльский, 15.Циганков, 8.Шепелев (19.Гармаш, 84), 7.Вербич (14.Де Пена, 88), 22.Родрігес (41.Бєсєдін, 70).
Попереджені: Елож Яо (23) – Кадар (35), Шабанов (86).
Заснований: 28 липня 1908 року
Кольори: чорний і білий
Стадіон: «Стадіо Корнаредо», 6 900 глядачів
Президент: Анжело Рензетті
Головний тренер: Фабіо Челестіні
Минулий сезон у чемпіонаті Швейцарії: 3-є місце
Середній вік гравців: 25,24* років
Вартість складу: 22,33* мільйони євро
Матчі:
03.10.2019. «Лугано» - «Динамо»
12.12.2019. «Динамо» - «Лугано»
Клуб був створений 1908-го року і починав свій шлях на вершину швейцарського футболу з самих низів. Пробитися в еліту йому вдалося лише 1922-го року.
Свій перший трофей «Лугано» здобув у сезоні 1930/31, завоювавши національний Кубок. Перші ж золоті медалі чемпіонату країни «чорно-білі» здобули в сезоні 1937/38.
Загалом, найуспішнішими для «Лугано» стали 30-і й 40-і роки ХХ століття, а також середина 60-х. Саме в ці періоди клуб досягав своїх максимальних результатів, здобувши, зокрема, Кубок Інтертото-1967.
Уперше на європейській арені швейцарці дебютували в сезоні 1968/69. У Лізі чемпіонів сезону 2001/02, у другому відбірному раунді, «Лугано» у двоматчевому протистоянні програв «Шахтарю».
2003-го року було оголошено про банкрутство, але 2004-го, об'єднавшись із «Малкантон Агно» з дивізіону рівнем нижче, клуб продовжив свої виступи в чемпіонаті.
У сезоні 2017/18 «Лугано» виступав у груповому раунді Ліги Європи у квартеті з «Вікторією Плзень», «Стяуа» і «Хапоелем» із Беер-Шеви, фінішувавши на третьому рядку.
Титули:
Чемпіон Швейцарії: 3 титули
Володар Кубка Швейцарії: 3
Чемпіон Челлендж-Ліги: 5
Володар Кубка Інтертото: 1
«Лугано» розпочав сезон 21 липня матчем чемпіонату Швейцарії проти «Цюріха». Тоді на виїзді була здобута розгромна перемога - 4:0. Після 9 турів чемпіонату та перемога залишається єдиною для команди при трьох нічиїх і восьми поразках. Разом - 6 очок і передостаннє місце в турнірній таблиці.
Старт у Кубку Швейцарії у «Лугано» вийшов ще більш видатним - у середині серпня в гостях була обіграна «Конкордія» (5:0). Щоправда, уже в наступному раунді «Лозанна» вибила (0:3) «чорно-білих» із турніру.
У стартовому поєдинку групового етапу Ліги Європи «Лугано» програв «Копенгагену» (0:1).
Таким чином, у 12 офіційних поєдинках сезону 2019/20 майбутні суперники «Динамо» здобули лише дві перемоги. Останній тріумф «Лугано» відбувся ще 16 серпня.
Що стосується складу команди, то зараз травмованих у швейцарців троє - захисник Сулмоні, а також півзахисники Мачек і Човіло. Усі троє - гравці ротації, тому до поєдинку з «Динамо» «Лугано» готується в максимально бойовому складі.