Александар Ставрев (Македонія)
  • 19 Вересня
  • Четвер
  • 19:55

Динамо

Київ
1-0
90

Мальме

Мальме

Київське «Динамо» стартувало у груповому турнірі Ліги Європи домашнім поєдинком із шведським «Мальме».

Перед звітною грою у «Динамо» утворилася неприємна серія з шести поєдинків без перемог у всіх турнірах. Такі результати змусили футболістів зібратися у чоловічому колективі, висловити один одному претензії та знайти вихід із ситуації, що склалася. Як завірив капітан команди Сергій Сидорчук напередодні зустрічі з «Мальме», розмова вийшла конструктивною й тепер динамівці готові до високих звершень.

Порівняно з матчем із «Десною», який «біло-сині» несподівано програли, тренерський штаб зробив відразу шість змін у стартовому складі. У захисті замість Бурди (дискваліфікація) та Караваєва вийшли Шабанов та Кендзьора, у середній лінії Шепелєв, Сидорчук та Вербич замінили Кадірі, Гармаша та де Пену, а на вістрі атаки замість Бєсєдіна грав Родрігес.

Зі стартом поєдинку у динамівців не було помітно величезного бажання нарешті перервати неприємну для себе серію. Події на полі розгорталися доволі повільно, а подекуди гості небезпечно підходили до воріт нашої команди. За весь тайм у господарів можна згадати хіба що два удари Буяльського – один було заблоковано, а після другого м’яч пролетів поруч зі стійкою.

У перерві, отримавши підказки від тренерів, динамівці вийшли з метою забити будь-що, причому зробити це якомога швидше. І моменти почали виникати один за одним. Вербич пробивав зі стандарту від лівого кута штрафного майданчика, Буяльський виходив віч-на-віч із воротарем, Шабанов пробивав головою з близької відстані після навісу з кутового – у всіх випадках надійно, демонструючи неймовірну реакцію, діяв голкіпер гостей Далін. А ще були неточні удари Родрігеса, Сидорчука, Циганкова…

Нарешті, зітхнути з полегшенням уболівальники, які прийшли на трибуни, а також численні прихильники біля екранів телевізорів, змогли на 84-й хвилині. Шепелєв класно розігнав атаку «біло-синіх» та блискавичним пасом вивів до воріт Буяльського – Віталій, удруге в матчі опинившись віч-на-віч із голкіпером, цього разу зміг спрямувати м'яча у ворота.

Буквально в наступній після взяття воріт атаці динамівці могли відразу пропустити, коли Антонссон замикав простріл із лівого флангу, але м’яч пролетів поруч із дев’яткою. Надалі підопічні Олексія Михайличенка діяли обережніше біля власних воріт і довели матч до такої важливої перемоги.

Враховуючи, що в паралельному матчі групи «Копенгаген» удома обіграв «Лугано» (1:0), «Динамо» разом із датським клубом очолило турнірну таблицю.

Ліга Європи, група В, 1-й тур

«Динамо» – «Мальме» – 1:0 (1:0).

19.09.2019. Київ, НСК «Олімпійський», 22 321 глядач.

«Динамо»: 71. Бойко, 94. Кендзьора, 30. Шабанов, 44. Кадар, 16. Миколенко, 5. Сидорчук, 29. Буяльський, 8. Шепелєв, 15. Циганков (20. Караваєв, 90), 7. Вербич, 22. Родрігес (41. Бєсєдін, 73).

 «Мальме»: 27. Далін, 4. Сафарі, 5. Рієкс, 6. Левіцкі, 7. Бачиру, 8. Траустасон (18. Галл, 86), 9. Розенберг, 14. Крістіансен (23. Антонссон, 73), 16. Беіймо (2. Ларссон, 57), 17. Бенгтссон, 24. Нільсен.

Гол: Буяльський (84).

Попереджені: Вербич (51) – Крістіансен (63).




«Мальме» (Швеція)

Заснований: 24.02.1910;
Кольори: білий, блакитний;
Стадіон: «Сведбанк», 24 000 глядачів;
Президент: Андерс Полссон;
Головний тренер: Уве Реслер;
Минулий сезон в чемпіонаті Швеції: 3 місце;
Середній вік гравців: 28,62* років
Вартість складу: 19,7* мільйонів євро.

Матчі:

19.09.2019. «Динамо» - «Мальме»
28.11.2019. «Мальме» - «Динамо»

«Мальме» представляє однойменне шведське місто, а історія клубу налічує вже більше століття. Разом з «Гетеборгом» і АІКом, «Мальме» входить в еліту шведського футболу, в так звану «Велику трійку». З моменту фактичного заснування вищої ліги Швеції, «Мальме» завойовував золоті нагороди 20 разів - рекордний показник в країні. Останнє чемпіонство датується 2017 роком. Аналогічно, майбутні суперники «Динамо» - рекордсмени своєї країни за кількістю здобутих національних Кубків. Їх в колекції «Мальме» аж 14.

Найбільшим досягненням «Мальме» на європейській арені є фінал Кубка європейських чемпіонів сезону 1978/79. У тому сезоні саме шведи, керовані Бобом Хафтоном, вибили з боротьби київське «Динамо», обігравши «біло-синіх» за сумою двох матчів (0:0, 0:2) у другому раунді турніру. Цікаво, що тоді домашні матчі в єврокубку кияни проводили в Харкові.

Обігравши на ранній стадії «Монако» і подолавши «Динамо», на шляху до фіналу турніру «Мальме» пройшов також краківську «Віслу» і віденську «Аустрію». У вирішальному матчі, в битві двох англійських тренерів - Брайана Клафа і Боба Хафтона, сильнішим виявився «Ноттінгем Форест» - 1:0. До слова, через рік підопічні Клафа знову виграють КЄЧ.

Іконою клубу, завдяки якій про «Мальме» знають навіть ті футбольні вболівальники, які не цікавляться шведським і навіть європейським футболом, є Златан Ібрагімович. Він є уродженцем Мальме і вихованцем місцевої футбольної академії. За першу команду «Мальме» виступав у сезонах 1999-2001 і забив 16 голів, після чого перебрався до «Аяксу».

З українськими клубами «Мальме» перетинався відносно нещодавно. У 2011-му «Мальме» грав проти «Металіста» в Лізі Європи, програвши обидва матчі (1:4, 1:3). А в 2015-му, в групі Ліги чемпіонів, зустрічався з «Шахтарем» і навіть обіграв «гірників» в домашньому матчі - 1:0 (єдиний гол забив Розенберг), програвши у Львові (0:4).

Що стосується нинішнього стану справ, то після 23-х турів чемпіонату Швеції «Мальме» розташувався на третьому рядку в таблиці. В останньому турі (15 вересня) на своєму полі обіграли «Норчепінг» - 1:0. Єдиний точний удар на рахунку Сорена Рікса.

Головний тренер - Уве Реслер. 50-річний німецький фахівець, який виступав на позиції нападника і більш за все відомий своїми виступами за «Манчестер Сіті» в середині 90-х - 176 матчів (64 голи). За підсумками сезону 1994/95 він став кращим бомбардиром команди (22 голи) і отримав приз Гравцеві року. У 2009 році був включений в Зал слави клубу. У 2002 році, після переїзду в Норвегію, у нього був діагностований рак лімфовузлів, який, завдяки підтримці близьких і армії уболівальників «Манчестер Сіті», для яких він став кумиром, Реслер зумів подолати.

Тренерську кар'єру почав в Норвегії в «Ліллестремі». З 2011 по 2018 роки працював в різних клубах Англії, після чого очолив «Мальме». У минулому сезоні він вивів клуб в 1/16 Ліги Європи, де шведи поступилися «Челсі». А вже на стадії 1/8 «Челсі» залишив за бортом турніру і «Динамо».

До слова, «Динамо» і «Мальме» зустрічалися зовсім нещодавно - взимку, на зборі в Марбельї. 8 лютого, в контрольному матчі, було зафіксовано рахунок 0:0.

Титули:

Чемпіон Швеції: 23 титули
Володар національного Кубка: 14
Володар Суперкубка Швеції: 2
Фіналіст Ліги чемпіонів УЄФА: 1978/79

Трансферне вікно в Північній Європі трохи відрізняється від звичного. Перше вікно в Швеції відкрито з 10 січня по 2 квітня, а друге - з 15 липня по 11 серпня.

Минулого літа команда поповнилася лише двома новими гравцями - з «Вердера» прийшов захисник Фелікс Бейм, а з «Іпсвіча» - ще один захисник, данець Йонас Кнудсен.

Що стосується гравців, що покинули клуб, то, не беручи до уваги оренди, «Мальме» покинув тільки з одним гравцем - норвезьким захисником Андреасом Віннхеймом, якого придбала празька «Спарта».

В іншому ж, команда за літо практично не змінювалася і продовжує боротьбу за чемпіонство в Швеції.

* - дані Transfermarkt.com.

Титульний партнер
Технічний партнер