Фелікс Брих (Німеччина)
ТРК "Україна"
  • 16 Вересня
  • Середа
  • 21:45

Динамо

Київ
2-2
90

Порту

НСК «Олімпійський»

Порту

ЛЧ УЄФА

Довгоочікуваний старт київського «Динамо» в Лізі чемпіонів 2015/2016 припав на домашній поєдинок із «Порту».

Стартові розклади

Головною несподіванкою у стартовому складі «Динамо» для всіх, і для вболівальників, і для журналістів, стала відсутність у заявці на гру лідера «біло-синіх» Андрія Ярмоленка. Перед грою Андрій підхопив вірусну інфекцію. Його був покликаний замінити парагвайський 21-річний талант «Динамо» Дерліс Гонсалес.

На інших позиціях вийшли основні виконавці. До голкіперської ротації в «Динамо» всі звикли, цього разу пост номер один було довірено Олександру Рибці. В обороні – Данило Сильва, Євген Хачеріді, Алекс Драгович та Віторіну Антунеш, в опорній зоні – Сергій Рибалка, перед ним – Мігель та Денис Гармаш, на фланзі, окрім Гонсалеса, – Олег Гусєв й у центрі атаки – Жуніор Мораес.

Були несподіванки й у стартовому складі Хулена Лопетегі. В першу чергу це стосується появи у старті 18-річного півзахисника Рубена Невеша, який у цьому сезоні провів лише один матч у чемпіонаті Португалії. При цьому Лопетегі відійшов від звичної для «Порту» моделі 4-3-3 та зміцнив центр поля, зменшивши кількість номінальних форвардів у старті.

Пару Невешу в центрі склав Данилу, на флангах вийшли Еррера та Андре Андре, пару Абубакару в нападі склав Браїмі. У захисті Маркано прогнозовано замінив Бруно Інді, який вийшов у компанії колег по амплуа Максі Перейри, Майкона та Мігеля Лаюна. І, звісно, місце у воротах посів найзірковіший гравець нинішнього «Порту» Ікер Касильяс.

Ігрові аспекти

Старт поєдинку ознаменувався рівною боротьбою. Гості діяли доволі впевнено, незважаючи на шалену підтримку вболівальників, за якої грало «Динамо». Фактично, у перші двадцять хвилин особливо небезпечних моментів команди не створювали, аж поки несподівано не обмінялися голами.

На 20-й хвилині трибуни вибухнули від радості, коли на табло з’явилася перша одиничка. Гармаш отримав м’яча на правому фланзі, прорвався вздовж бокової лінії та прострілив у центр штрафного майданчика. Мігель до м’яча не дотягнувся, але на дальній стійці першим був Гусєв, який влучно ударом у дотик замкнув цю передачу.

Та радість уболівальників була нетривалою. Не минуло й трьох хвилин, як рахунок було зрівняно. Мігель Лайюн хитнув на фланзі Гонсалеса й навісив до центру штрафного майданчика, де Абубуакар випередив Драговича та головою спрямував м’яча у ворота Рибки.

Наприкінці першого тайму «Динамо» мало нагоду вийти вперед. У центрі уваги знову були герої першого взяття воріт Гармаш та Гусєв. Цього разу Олег віддав із лівого флангу, а Денис пробив у дотик під поперечину – Касильяс витягнувся у струнку та парирував м’яча на кутовий.

MVP матчу

До слова, Гармаш був у цій грі одним із найкращих на полі. Зміцнівши кількісно центр поля, гості додали роботи нашому трикутнику центральних півзахисників. І якщо Рибалка був узагалі непомітний, оскільки був повністю зосереджений руйнівною роботою, Мігель запам’ятався лише виконанням стандартів, то Гармаш встигав усюди – він і відбирав м’ячі, й змушував суперника помилятися, й створював практично всю гостроту в атаці.

Кульмінація гри

Початок другого тайму мало чим відрізнявся від першого. Суперники вели рівну боротьбу з невеликою кількістю моментів. Хід гри змінили заміни, які в підсумку вплинули на підсумковий результат. Лопетегі вирішив підсилити атаку, замінивши Ерреру та Браїмі на більш націлених на атаку Тельо та Корону. Сергій Ребров також освіжив фланги атаки. Гусєва та Гонсалеса замінили Буяльський та Беланда.

Гра загострилася, й першими моменти почали створювати динамівці. Спочатку Гармаш завдав прицільного дальнього удару, м’яч зрикошетив від Майкона та просвистів над поперечиною. За хвилину Мораес міг розстрілювати ворота після навісу з кутового, проте пробив у руки Касильясу.

Гості відповіли небезпечним ударом Корони, який потягнув Рибка. Але за хвилину Рибка невпевнено зіграв на виході після навісу Перейри з правого флангу. М’яч відскочив до Абубакара, який спрямував його до сітки, оформивши дубль.

«Динамо» не мало права програвати на своєму полі, за такої підтримки глядачів. Сергій Ребров кинув у бій другого нападника, замінивши Мігеля на Кравця. Динамівці відразу заробили небезпечний штрафний удар, який узявся виконувати Рибалка. Сергій влучив у стінку, проте з другої спроби закинув м’яча до штрафного майданчика. Кравець, який перебував у офсайді, вчасно зупинився, а Буяльський набіг із глибини та головою спрямував м’яча до сітки! 2:2. «Динамо» стартує у груповому турнірі із заслуженої та логічної нічиєї.

Ліга чемпіонів УЄФА 2015/2016. Груповий раунд. Група G. 1-й тур

16.09.2015. Київ. НСК «Олімпійський». 52 369 глядачів

«Динамо» (Київ, Україна) – «Порту» (Порту, Португалія) – 2:2 (1:1)

«Динамо»: Рибка – Данило Сильва, Хачеріді, Драгович, Антунеш – Рибалка – Дерліс Гонсалес (Беланда, 70), Гармаш, Мігель (Кравець, 86), Гусєв (к) (Буяльський, 67) – Мораес.

«Порту»: Касильяс – Максі Перейра, Майкон (к), Мартинс Інді, Лайюн – Андре Андре, Данилу, Рубен Невеш, Еррера (Тельо, 65) – Браїмі (Корона, 78), Абубакар (Освальдо, 90+3).

Голи: Гусєв (20, гольовий пас – Гармаш), Буяльський (89, гольовий пас – Рибалка) – Абубакар (23, 81).

Попередження: Гусєв (46), Рибалка (58) – Майкон (17), Максі Перейра (40), Браїмі (48), Данилу (88).

Статистика матчу (в дужках – першого тайму)

«Динамо»

 

«Порту»

2 (1)

Голи

2 (1)

13 (6)

Загалом ударів

8 (3)

4 (2)

Удари в площину воріт

3 (1)

1 (0)

Сейви

2 (1)

7 (5)

Кутові

2 (1)

2 (2)

Офсайди

1 (1)

19 (11)

Порушення правил

14 (7)

2 (0)

Попередження

4 (2)

50 (49)

Володіння м’ячем (%)

50 (51)




У середу, 16 вересня, після перерви у два сезони, київське «Динамо» візьме старт у груповому раунді найпрестижнішого європейського клубного турніру, Ліги чемпіонів УЄФА.

Першим суперником команди Сергія Реброва буде «Порту», команда, із якою «Динамо» зустрічалося під час свого попереднього виступу в Лізі чемпіонів. Проте майже за три роки, що минули з того часу, склад цієї команди докорінно змінився.

Трансфери

Наступного сезону після 2012/2013, у якому «Динамо» та «Порту» помірялися силами у Лізі чемпіонів, португальський клуб здійснив 47 трансферів враховуючи оренди та повернення з оренд – 20 гравців залишили команду і 27 гравців її поповнили.

Перед початком нинішнього сезону це число ще більш вражаюче – 29 гравців залишили команду та 27 до неї приєдналися.

Серед найбільш знакових придбань варто відзначити 22-річного центрального півзахисника Джанеллі Імбула, який був придбаний у «Марселя» за 20 мільйонів євро, 23-річного опорного півзахисника Данило Перейру, який перейшов із «Марітіму» за 4 мільйони євро, а також, звісно ж, 22-річного мексиканського нападника Хесуса Корону, придбаного у «Твенте» за 10,5 мільйонів.

Останній із них, підписаний в останній день трансферного вікна, відзначився дублем у першому ж матчі за «драконів», ставши першим мексиканським футболістом, який зробив дубль у чемпіонаті Португалії.

Ще одним придбанням став португальський центральний півзахисник Андре Андре, який є... сином колишнього гравця «Порту» Антоніо Андре, який забив гол у ворота київського «Динамо» у півфіналі Кубка чемпіонів 1986/1987, реалізувавши пенальті.

Багато гравців перейшли влітку до «Порту» безкоштовно або на правах оренди. З «Бенфіки» та «Вотфорду» відповідно прийшли крайні захисники Максі Перейра та Мігель Лаюн. Повернувся до команди ветеран Сильвестр Варела, який пограв за «Вест Бромвіч» та «Парму». Нарешті, місце в воротах зайняв зірковий голкіпер Ікер Касільяс.

Втрат цього міжсезоння у «Порту» також вистачало, і вони були набагато суттєвішими. Перш за все, це безумовно найяскравіший гравець «Порту» останніх сезонів Джексон Мартінес, який за 35 мільйонів євро перейшов до мадридського «Атлетіко». Також це бразильський правий захисник Данило, який за 31,5 мільйон євро був проданий до «Реалу». Також королівський клуб скористався опцією викупу Каземіро, а «Атлетіко» забрав Олівера Торреса.

Інший бразилець, Алекс Сандро, за 20 мільйонів перейшов до «Ювентусу», ще один, Карлос Едуардо – до «Аль-Хіляля». Втім, для «Порту» такий розпродаж ведучих виконавців – звична річ, яка дивовижним чином не надто критично позначається на рівні команди.

Постановник гри

Вже другий сезон «Порту» грає під керівництвом 49-річного іспанського спеціаліста Хулена Лопетегі. На початку травня 2014 року він підписав трирічну угоду із «драконами», прийшовши на зміну відправленому до відставки Паулу Фонсеці, а також в. о. головного тренера Луішу Каштру.

Заради роботи у «Порту» Лопетегі залишив пост головного тренера молодіжної збірної Іспанії.

Свою тренерську діяльність колишній голкіпер мадридського «Реала» та «Барселони» (щоправда у обох командах в цілому він провів лише шість матчів у Примері) розпочинав у «Райо Вальєкано». Цей старт виявився невдалим, тренера звільнили за погані результати, після чого він довгий час працював коментатором на іспанських спортивних телеканалах.

Після поновлення тренерської діяльності Лопетегі очолив «Реал Мадрид Кастилья», і надалі він продовжив працювати з молодими футболістами, очолюючи різні вікові групи збірної Іспанії, від U-19 до U-21. Тричі він приводив іспанські «молодіжки» до перемог на чемпіонатах Європи (у 2011, 2012 та 2013 рр). 

Основні діючі особи

Не дивлячись на те, що у «Порту» наразі є два досвідчених кваліфікованих голкіпери, роль основного Ікера Касільяса ні в кого не викликає сумнівів. Тому Елтону доводиться миритися з роллю запасного.

У захисті «драконів» грають досвідчені виконавці. Основним правим захисником у цьому сезоні є 31-річний уругваєць Максі Перейра. У центрі захисту грають 27-річний бразилець Майкон та 28-річний іспанець Маркано. Однак Маркано у Києві не зіграє через дискваліфікацію, отриману ще у минулому сезоні. На цій позиції його може підмінити нідерландець Бруно Інді.

На позиції лівого захисника на старті сезону кожного разу виходили нові виконавці, проте з приходом Мігеля Лаюна, здається, цю позицію врешті буде  закрито.

В опорній зоні грає Данило Перейра, поруч із ним розташовуються Андре Андре та Імбула, про яких йшлося вище. Компанію їм може скласти давній приятель Юнеса Беланда, 25-річний алжирець Яніс Браїмі, який частіше використовується у лінії атаки.

Компанію Браїмі в атаці неодмінно складає основний центральний нападник та одночасно кращий бомбардир команди у цьому сезоні (4 голи у 4-х матчах) камерунець Вінсен Абубакар. На місце третього форварда одночасно претендують одразу декілька виконавців. Це і вищезгаданий Варела (який до Києва не прилетів через травму), і вихованець «Барселони», який вже виграв із каталонським клубом цілий набір трофеїв, Крістіан Тельо.

Є в арсеналі у Лопетегі і екс-нападник «Інтера», «Ювентуса», «Роми» та цілої низки інших клубів харизматичний Пабло Освальдо, який, щоправда, усім відомий перш за все своїм поганим характером. Тому розраховувати іспанський наставник буде скоріше не на нього, а на Корону, який так феєрично дебютував.

Трофеї та досягнення

«Порту» не є найтитулованішим клубом своєї країни за кількістю завойованих чемпіонських титулів – їх у «драконів» 27, а у лісабонської «Бенфіки» - 34. Втім «Порту» випереджає «Бенфіку» за кількістю  трофеїв, здобутих на міжнародній арені.

Двічі «Порту» ставав володарем Кубка чемпіонів. Вперше у 1987 році, а вдруге, вже після реформатування турніру та перейменування його на лігу чемпіонів, у 2004 році, коли головним тренером «драконів» був Жозе Моуріньо, який нині очолює «Челсі».

Чемпіон Португалії – 27 (востаннє у 2013)

Володар Кубка Португалії – 20 (востаннє у 2011)

Володар Суперкубка Португалії – 20 (востаннє у 2013)

Володар Кубка чемпіонів – 2 (востаннє у 2004)

Володар Кубка УЄФА – 2 (востаннє у 2011)

Володар Суперкубка УЄФА – 1 (1987)

Володар Міжконтинентального Кубка – 2 (востаннє у 2004).

Обличчям до обличчя

«Динамо» та «Порту» тричі перетиналися на турнірному шляху Кубка та Ліги чемпіонів – у 1987, 2008 та 2012 роках.

Загалом: 6 матчів, 1 перемога «Динамо», 1 нічия, 4 перемоги «Порту», різниця мячів – 6:9

На полі «Динамо»: 1 нічия, 2 перемоги «Порту», різниця мячів – 2:4

1986/1987. Кубок європейських чемпіонів, 1/2 фіналу

08.04.1987. «Порту» – «Динамо» – 2:1 (Заваров (49, автогол), Андре (58, пен.) – Яковенко (74).

22.04.1987. «Динамо» – «Порту» – 1:2 (Михайличенко (12) – Селсу (4), Гомеш (11).

2008/2009. Ліга чемпіонів УЄФА, груповий турнір

21.10.2008. «Порту» – «Динамо» – 0:1 (Алієв (27).

05.11.2008. «Динамо» – «Порту» – 1:2 (Мілевський (21) – Роландо (69), Лучо Гонсалес (90+2).

2012/2013. Ліга чемпіонів УЄФА, груповий турнір

24.10.2012. «Порту» – «Динамо» – 3:2 (Варела (15), Джексон Мартинес (36, 78) – Гусєв (21), Ідейє (72).

06.11.2012. «Динамо» – «Порту» – 0:0

Титульний партнер
Технічний партнер