І другий спарений матч, який загалом став четвертим на австрійському зборі, завершився для «Динамо» перемогою. Цього разу суперником нашої команди виступив представник другої німецької Бундесліги – «Айнтрахт» із Брауншвейга.
Приємною новиною стала поява у стартовому складі Хачеріді та Ленса, які не брали участі в попередніх спарингах на зборі. Забігаючи наперед, відзначимо, що Євген провів на полі перший тайм, Джермейн же був замінений на 57-й хвилині разом із більшою групою гравців.
Німці так само, як і «Динамо», проводять збори в Австрії, й нинішній спаринг став для них третім під час підготовки. До цього були дві перемоги – над донецьким «Шахтарем» (2:1) та казанським «Рубіном» (3:1), тож легкої прогулянки для «біло-синіх» очікувати не доводилося.
Подібний прогноз підтвердився доволі швидко. Суперник, незважаючи на різний статус команд (усе ж, «Динамо» є учасником групового турніру Ліги чемпіонів, про що футболісти з Брауншвейга можуть поки лише мріяти), саме німцям вдалося першими відкрити рахунок. До взяття воріт призвела проста комбінація – Цук навісив із лівого флангу, й Дюкер, який забивав в обох попередніх матчах своєї команди під час цього міжсезоння, головою переправив м’яча в дальній кут.
Розігравши м’яча в центрі поля, динамівці майже відразу мали момент, аби зрівняти рахунок. Гусєв класно пробив у верхній кут з-під захисника з меж штрафного майданчика й готовий був скидати руки, радіючи забитому м’ячу, проте голкіпер у карколомному стрибку парирував сферу. І надалі «біло-сині» продовжували шукати нагоди біля воріт суперника, але чи то бездоганно грав воротар, як у випадку з ударом Кравця, чи то підводила влучність, коли Гармаш пробивав після розіграшу штрафного або Ленс із близької відстані спрямовував кулю «в молоко».
У перерві тренерський штаб «Динамо» провів лише три заміни, основна же група гравців планово з’явилася на полі по завершенні години гри. Поки свіжі гравці розбігалися, німецькі футболісти навіть встигли забити м’яч, який арбітри не зарахували, зафіксувавши гру рукою у гравця, який завдавав вирішального удару. На подібне нахабство кияни відповіли вже більше ефективно, а саме своїм голом. І знову до взяття воріт призвів розіграш стандарту – після навісу Мігеля з кутового м’яч відскочив до Драговича, який буквально розстріляв ворота «Айнтрахта».
В останні хвилини гра вже проходила на зустрічних курсах. Сидорчук, прибравши захисника на лінії штрафного майданчика, зовсім трохи не поцілив у ворота, у відповідь німці організували атаку два в два, яку завершував Торстен – Рибка впорався із нескладним м’ячем. Нарешті, коли вже йшов компенсований час, удача все ж посміхнулася Сидорчуку. Сергій вдало зіграв на підбиранні, коли захисники вибили м’яча після навісу Ярмоленка з правого флангу, й спрямував кулю точно у верхній кут воріт «Айнтрахта».
4-й контрольний матч австрійського збору
07.07.2015. м. Йєнбах. Міський стадіон. 300 глядачів
«Динамо» – «Анйтрахт» (Брауншвейг) – 2:1 (0:1).
«Динамо»: Шовковський (Рибка, 46), Хачеріді (Ягодінскіс, 46), Віда (Данило Сильва, 57), Бурда (Драгович, 57), Макаренко (Антунеш, 57), Гусєв (Морозюк, 57), Гармаш (Мігель, 57), Буяльський (Сидорчук, 57), Петрович (Рибалка, 46), Ленс (Ярмоленко, 57), Кравець (Мораес, 57).
«Айнтрахт» Б (стартовий склад): Гікевич, Декларі, Матищук, Боланд, Офосу-Айє, Шонфельд, Хеліфі, Коррея, Дюкер, Цук, Пфіцнер.
Голи: Драгович (79), Сидорчук (90+1) – Дюкер (14).
Дата заснування: 15 грудня1895 року
Досягнення: чемпіон Німеччини 1967 року.
Минулий сезон: 6-е місце у другій німецькій Бундеслізі (15 перемог, 5 нічиїх, 14 поразок, забито 44 голи (8-е місце в лізі), пропущено 41 (7-е місце в лізі)
Матчі з призерами другої німецької Бундесліги сезону 2014/15: «Інгольштадт» 1:1, 0:1, «Дармштадт» 2:0, 0:1, «Карлсруе» 0:2, 0:1
Основний воротар у другій німецькій Бундеслізі 2014/15: Рафал Гікевич (Польща)
Найкращий бомбардир у другій німецькій Бундеслізі 2014/15: Хавард Нільсен (Норвегія, 8 голів)
Найкращий асистент у другій німецькій Бундеслізі 2014/15: Хендрик Цук (6 гольових передач)
Найдосвідченіший: Мар’ян Петкович (35 років, воротар)
Провідні гравці: Рафал Гікевич (Польща, воротар), Кен Райхель (лівий захисник), Марсель Коррейя (Португалія, центральний захисник), Вегар Егген Хеденштад (Норвегія, правий захисник), Бенжамін Кессель (центральний/правий захисник), Мірко Боланд (опорний півзахисник), Хавард Нільсен (Норвегія, нападник)
Трансфери-2015
прийшли: пз. Матущик (Польща/«Кельн»), з. Офосу-Айє («Ален»), пз. Шонфельд («Ерцгебірге»), в. Фейзич (Боснія і Герцеговина/«Ален»), н. Адемі (Швейцарія/«Ален», повернення з оренди);
пішли: пз. Тойєркауф («Хайденхайм»), н. Круппке (завершив кар’єру), пз. Рю (Корея/«Байєр», повернення з оренди), з. Васхаузен (без клубу), в. Петкович (без клубу), з. Хеденштад (Норвегія/«Фрайбург», повернення з оренди), н. Нільсен (Норвегія/«Зальцбург», повернення з оренди), з. Хенн («Ганза»).
Власник: Себастян Ебель
Спортивний директор: Марк Арнольд
Головний тренер: Торстен Ліберкнехт (з травня 2008 року)
Цікава особливість: у період з 1904-го до 1985-го рр. «Айнтрахт» із Брауншвейга лише три сезони не виступав у вищому дивізіоні країни. Вилетівши до другої Бундесліги, цілих 28 років знадобилося клубу, аби повернутися до першої Бундесліги. Щоправда, за підсумками сезону 2013/2014 рр. «Айнтрахт» посів останнє, 18-те, місце та знову понизився у класі.
Чи знаєте ви, що... у складі «Айнтрахта» з Брауншвейга виступав володар «Золотого м’яча» 1986 року Ігор Бєланов. У період з 1991-го до 1994-го рр. колишній динамівець провів у складі «левів» загалом 67 матчів, в яких забив 21 м’яч.
Ми з ними вже зустрічалися... у 1977-му році в 1/32 Кубка УЄФА київське «Динамо» за рахунок виїзного голу суперника поступилося після двох матчів брауншвейгскому «Айнтрахту» (1:1 та 0:0) в складі якого грав чемпіон світу із збірної Німеччини Пауль Брайтнер.