У п’ятницю, 3-го липня, київське «Динамо» провело другий контрольний матч на австрійському зборі. Поєдинок пройшов на тому ж самому стадіоні, «Зільберштадт-Арена» у Шваці, що й учорашня гра проти «Університаті».
Порівняно з учорашнім матчем, тренерський штаб «Динамо» прогнозовано зробив багато замін у стартовому складі – ті футболісти, які розпочинали матч із румунами, залишилися в запасі (за виключенням Сергія Мякушка, який знову вийшов на поле з перших хвилин). Також повністю оновився воротарський рубіж (учора грали Рудько та Коваль), оскільки тренери надають однакове ігрове навантаження всім голкіперам, які є в розпорядженні на зборі.
Перед матчем приємна новина надійшла від клубних лікарів. Захисник «Динамо» Євген Макаренко остаточно подолав наслідки важкої травми, яка залишила його поза грою на довгих дев’ять місяців, і динамівець нарешті вперше вийшов на поле. Також незначними виявилися ушкодження Миколи Морозюка та Жуніора Мораеса, які не змогли дограти вчорашній матч із «Університатею», й вони разом із усіма готувалися до гри.
Враховуючи, що цей матч став для «Динамо» другим за два дні, та ще й на тлі навантажень (незважаючи на ігрові дні, «біло-сині» все одно проводять уранці повноцінне тренування), високих швидкостей від підопічних Сергія Реброва очікувати не варто було. Більше того, активніше поєдинок розпочали саме футболісти «Легії», й уже на перших хвилинах Масловські намагався поцілити у ворота ударом через себе – м’яч пролетів повз ворота. Трохи пізніше вже свою майстерність довелося демонструвати Рибці, коли Олександр зреагував на удар Кухарчика з близької відстані.
Динамівці на це змогли відповісти на 34-й хвилині. Мігель класно пробив зі штрафного, призначеного за порушення правил проти Кравця у 20-ти метрах від воріт, але голкіпер у високому стрибку парирував м’яча на кутовий. Окрім цього моменту, за перші 45 хвилин у динамівців можна згадати хіба що кілька неточних ударів того ж Кравця, а також епізод, коли Артем став на шляху м’яча після удару Гусєва.
Після перерви у «Динамо» майже повністю оновився склад, на полі залишився лише Данило Сильва. Змінився й малюнок гри – вже більше атакували футболісти нашої команди, поляки же більшою мірою захищалися. Після м’якого навісу Ярмоленка з кутового Морозюк класно пробив із лінії штрафного майданчика – голкіпер обрав правильну позицію та спіймав м’яча, згодом воротар із труднощами упорався з ударом Гармаша, відбивши м’яча перед собою, але Денис пішов у пресинг, відібрав сферу та віддавав зручний пас на Ярмоленка – Андрія лише на мить випередив захисник, ліквідувавши загрозу. Ближче до завершення матчу нагоду відзначитися мав Сидорчук – перехопивши м’яча на чужій половині поля, Сергій завдав удару з дальньої відстані, й знову голкіпер був на висоті.
Загалом, «біло-сині» атакували багато та різноманітно, але от із завершальним ударом не завжди складалося. У той же час біля своїх воріт динамівці діяли надійно та злагоджено, й єдиний момент після перерви біля наших воріт виник після стандартного положення. Після подачі з кутового гравець «Легії» завдавав удару головою з близької відстані, але блискучу реакцію продемонстрував Шовковський, парирувавши складний м’яч.
2-й контрольний матч австрійського збору
03.07.2015. Швац (Австрія). «Зільберштадт-Арена», 200 глядачів
«Динамо» (Київ) – «Легія» (Польща) – 0:0
«Динамо» (1-й тайм): Рибка, Данило Сильва, Макаренко, Ягодінскіс, Гусєв (к), Мігель, Беланда, Мякушко, Буяльський, Рибалка, Кравець.
«Динамо» (2-й тайм): Шовковський (к), Данило Сильва (Ягодінскіс, 69), Драгович, Бурда, Антунеш, Гармаш, Сидорчук, Морозюк, Петрович, Ярмоленко, Мораес.
«Легія» (стартовий склад): Куцяк, Брозь, Жезничак (к), Паздан, Бжиські, Гільєрме, Фурман, Йодловец, Кухарчик, Масловські, Ніколич.
Попередження: Паздан (33), Калінковські (88).
Дата заснування: березень 1916 року
Досягнення: чемпіон Польщі (10 разів), володар Кубка Польщі (17 разів, рекорд), володар Суперкубка Польщі (4 рази), володар Кубка Ліги (1 раз), півфіналіст Кубка чемпіонів 1970 року, півфіналіст Кубка Кубків 1991 року.
Минулий сезон: 2-е місце в польській Екстракласі (21 перемога, 7 нічиїх, 9 поразок, забито 64 голи (2-е місце в лізі), пропущено 33 (1-е місце в лізі)
Матчі з призерами чемпіонату Польщі сезону 2014/15: «Лех» 2:2, 1:2, 1:2, «Ягєллонія» 1:3, 3:0, 1:0
Основний воротар у чемпіонаті Польщі 2014/15: Душан Кучак (Словаччина)
Найкращий бомбардир у чемпіонаті Польщі 2014/15: Орландо Са (Португалія, 13 голів)
Найкращий асистент у чемпіонаті Польщі 2014/15: Томас Бжиські (10 гольових передач)
Найдосвідченіший: Марек Сагановські (36 років, нападник)
Провідні гравці: Душан Кучак (Словаччина, воротар), Якуб Резничак (центральний захисник), Томаш Йодловец (опорний півзахисник), Івіца Врдоляк (Хорватія, опорний півзахисник), Міхал Жиро (фланговий півзахисник), Міхал Кухарчик (фланговий/атакуючий півзахисник), Онджей Дуда (Словаччина, атакуючий півзахисник), Марек Сагановські (нападник)
Президент: Богуслав Леснодорські (з грудня 2012 року)
Головний тренер: Хеннінг Берг (Норвегія, з грудня 2013 року)
Цікава особливість: «Легія» виграла регулярну частину сезону 2014/2015 рр., випередивши «Лех» із Познані на 2 очки. Але за регламентом польської Екстракласи, після регулярної частини для визначення чемпіона та представників країни в єврокубках вісім найкращих команд грають між собою ще в одне коло. Здобувши три перемоги, по два рази зігравши внічию та програвши в «чемпіонському турнірі», в тому числі поступившись удома й найближчому переслідувачу (1:2), «Легія» пропустила вперед «Лех» та посіла лише друге місце.
Чи знаєте ви, що... минулого сезону «Легія» впевнено виграла групу Ліги Європи, в тому числі двічі завдавши поразки харківському «Металісту» (1:0 та 2:1), але в 1/16 фіналу за сумою двох матчів поступилася нідерландському «Аяксу» (0:1 та 0:3). До минулого сезону польський клуб ще двічі грав проти українських клубів у єврокубках: у першому раунді Кубка УЄФА 1986/1987 «армійці» переграли дніпропетровський «Дніпро» (0:0 та 1:0), а в третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів 2006/2007 поступилися донецькому «Шахтарю» (0:1 та 2:3).