Мартин Стромбергссон (Швеція)
"Футбол 2"
  • 26 Лютого
  • Четвер
  • 20:00

Динамо

Київ
3-1
90

Генгам

Генгам
НСК «Олімпійський»

Генгам

Генгам
ЛЄ. Плей-офф

На НСК «Олімпійський» відбувся матч-відповідь 1/16 фіналу Ліги Європи між ФК «Динамо» (Київ) та «Генгам». Перемігши 3:1, динамівці за підсумками двох зустрічей вийшли до наступного раунду престижного європейського турніру!

Стартовий склад «Динамо» став однією з головних інтриг напередодні зустрічі. Навіть Сергій Ребров на передматчевій прес-конференції звернув увагу на акценті журналістів саме на заміні дискваліфікованих. Всіх цікавило, чи знайде «коуч» динамівців рівноцінну заміну Ярмоленку, Сидорчуку та Беланді. Як показала сама гра, зробив це наставник «Динамо» цілком майстерно: вибулого Сидорчука замінив Віталій Буяльський (до слова, найкращий з Теодорчиком бомбардир міжсезонних зборів), а замість Ярмоленка на фланзі вийшов Олег Гусєв.

Як і передбачалося, «дванадцятим» гравцем «Динамо» в цьому матчі став уболівальник. Скучивший в зимову паузу за великим футболом глядач не міг пропустити такий важливий для його улюбленої команди матч. Тим більше, після драматичного протистояння в Генгані, дискваліфікації провідних виконавців та суб'єктивного, на нашу думку, суддівства. Понад п'ятдесят тисяч киян і гостей столиці прийшли в дощовий лютневий вечір на головну спортивну арену країни, в надії стати свідками переконливої перемоги «біло-синіх». І, варто віддати належне, динамівці сповна виправдали покладені на них надії.

Початок зустрічі в Києві став повторенням гри в Генгамі. У тому плані, що травма одного з ключових виконавців, в даному випадку Мігеля Велозу, внесла корективи в плани наставника «Динамо». У непростій ситуації рішення Реброва зупинилося на Лукаші Теодорчуку, який вже на 10-й хвилині вийшов на поле. І, варто сказати, екстрений вибір тренера виправдав себе на 100%! Поляк вийшов на вістрі атаки, трохи нижче під ним розташувався Артем Кравець. Перший тайм дуже непросто складався для «Динамо», безперервний дощ і мокре поле не сприяли комбінаційної грі, було багато зіткнень та невимушених втрат. Але про всі проблеми змусила забути 30-та хвилина поєдинку. Гусєв подав з кутового, а Теодорчик виграв позицію і головою пробив під саму штангу!

Мінімальна перевага над непоступливим суперником не могла ані на хвилину розслабити «Динамо». На щастя, в цей вечір на полі у команди був лідер. Причому не один, а, як мінімум, у кожній з ліній. Дуже яскраво, в черговий раз підтвердивши свою незамінність, зіграв Олег Гусєв. На початку другого тайму Олег Анатолійович (саме так його нині іменують в команді!) віддав передачу в штрафну, відскоком від суперника м'яч дійшов до Буяльського, удар якого в самий кут застав зненацька Лоссля. Віталій забив свій перший в кар'єрі м'яч за «Динамо», та ще й в Лізі Європи! Не шкода було за нього розплатитися «жовтою», на хвилі емоцій знявши з себе клубну футболку! Був у цьому матчі ще один дебют - вперше за першу команду зіграв півзахисник Євген Чумак.

У тому, що з французькою командою недозволена навіть хвилинна розслабленість, не складно було переконатися в другому таймі. Досягнувши переваги в два м'ячі, динамівці віддали ініціативу супернику, за що швидко поплатилися. У контратаці удар Бовю був заблокований, м'яч відскочив до Жиресса, м'яч після удару якого з невеликим рикошетом від Манданна влетів в самісенький кут воріт. Було від чого зажуритися, при рахунку 2:1 протистояння двох команд, можна сказати, почалося з чистого аркуша...

Благо, в цей вечір у «Динамо» був «дванадцятий» гравець. А ще, трохи удачі. Невтомний Теодорчик підхопив м'яч на куті штрафного, обвів двох захисників і тут же був збитий. Рефері Стромбергссон не сумнівався жодної секунди, вказавши на 11-метрову позначку. Олег Гусєв не залишив шансів воротареві «Генгама», на додачу до двох результативних передач записавши забитий м'яч! Вже в компенсований час Ребров замінив саме Гусєва. Можливо для того, щоб 54 тисячі уболівальників могли стоячи поаплодувати цьому непересічному футболісту!

У час що залишився до фінального свистка «Динамо» впевнено вело гру і завершило матч зі зручним для себе рахунком 3:1. Наша команда заслужено вийшла до 1/8 фіналу і тепер чекає свого майбутнього суперника. Жеребкування відбудеться 27 лютого, в п'ятницю, о 14:00.

Ліга Європи УЄФА. 1/16 фіналу. Матч-відповідь

26.02.2015. м.Київ, НСК «Олімпійський», 54 308 глядачів

«Динамо» - «Генгам» - 3:1 (1:0)

«Динамо»: Шовковський (К), Антунеш, Драгович, Данило Сильва, Віда, Рибалка, Мігель (Теодорчик, 10), Буяльський (Чумак, 73), Гусєв (Калитвинцев, 90+3), Ленс, Кравець.

«Генгам»: Лоссль, Якобсен, Ангуа, Сорбон, Левек, Санхаре, Бовю, Матіс (К) (Діалло, 61), П’є, Жиресс (Ятабаре, 77), Манданн.
    
Голи: Теодорчик (30), Буяльський (46), Гусєв (75, з пенальті) - Жиресс (66).

Попереджені: Рибалка (1), Буяльський  (47), Ленс (89) - Матіс (8).




У четвер, 26 лютого, відбудеться матч-відповідь 1/16 фіналу Ліги Європи, в якому київське «Динамо» прийматиме на НСК «Олімпійський» французький «Генгам».

«Динамо»: за себе та за тих хлопців, або один за всіх та всі за одного

Перший раунд протистояння між «Динамо» та «Генгамом» залишив після себе неабиякий відголос. Непослідовні та дуже сумнівні в плані об’єктивності дії та рішення суддівської бригади стали найбільш обговорюваною темою у футбольних колах нашої країни.

Але це не єдиний слід, який залишила після себе ця зустріч. У матчі-відповіді на НСК «Олімпійський» київське «Динамо» не зможе розраховувати на дискваліфікованих Андрія Ярмоленка та Юнеса Беланда, а також на травмованого в першій грі Сергія Сидорчука, який, до речі, також у будь-якому разі пропустив би цей поєдинок, оскільки в матчі з «Генгамом» отримав третю жовту картку.

Участь Джермейна Ленса у грі поки що під питанням, хоча сам нідерландець рветься в бій, запевняючи, що готовий зіграти. Також найближчим часом очікується повернення до основної обойми Дениса Гармаша та Дьємерсі Мбокані. Останній поки тренується за окремою програмою.

Цього тижня «Динамо» тренувалося без надмірних навантажень, у режимі одного разу на день. Те, що команда після зборів добре готова фізично, довів перший матч, у якому «біло-синім» вистачило сил утримати більш-менш сприятливий результат перед грою-відповіддю. Велике значення має гол, який було забито на виїзді, проте все одно вдома динамівців влаштує лише перемога, й відповідно до цього Сергій Ребров та його команда мають вибудовувати стратегію на гру.

«У нас є можливість усе виправити та час для того, щоб підготуватися до майбутнього поєдинку. Головне, щоб у хлопців була холодна голова, щоб вони не кинулися відразу «вбивати» цю команду. Хоча, в той же час, я вважаю, що гравці «Генгама» вчинили дуже негарно. І тепер вони мають понести за це покарання. Все в наших руках», – запевнив головний тренер київського «Динамо».

У понеділок команда випробувала газон арени вирішального двобою, НСК «Олімпійський», провівши там тренування. Опинившись на домашньому стадіоні, гравці тренувалися ще з більшим завзяттям, адже дома й стіни допомагають.

«26-го числа в нас теж має бути перевага. Нам потрібен 12-й гравець. Я прошу вас прийти на «Олімпійський» та підтримати нас!» – ці слова адресував уболівальникам капітан «Динамо» Олександр Шовковський відразу після завершення першої гри.

«У цей момент ми як ніколи потребуємо вашої підтримки», – закликали своїх уболівальників прийти на стадіон й інші динамівці.

Додамо, що під загрозою дискваліфікації на наступний матч у разі отримання чергової жовтої картки перебувають Домагой Віда (чотири попередження в сезоні), Сергій Рибалка та Артем Кравець (по два).

«Генгам»: усе заради Ліги Європи

Команда Жослена Гурвеннека між двома іграми з київським «Динамо» провела матч внутрішньої першості.

У рамках 26-го туру Ліги 1 «Генгам» приймав свого сусіда по турнірній таблиці, «Монпельє». У порівнянні з домашньою грою проти київського «Динамо», у стартовому складі «Генгама» з’явилися п’ять нових гравців: Санко, Ангуа, Діалло, Жиресс та Марво. Таким чином, Гурвеннек дав відпочити іншим основним виконавцям, серед яких Якобсен, Сорбон, П’є, Матис та Манданн. 

Отже, склад «Генгама» на гру з «Монпельє» виглядав так: Лоссль – Санко, Кербра, Ангуа, Левек – Ятабаре (П’є, 62), Діалло, Санкаре, Жиресс (к) – Марво (Манданн, 64), Бовю (Шварц, 77).

Ці зміни, а, можливо, й утома від незвично насиченого графіку, негативним чином позначилися на результаті. «Генгам» програв із сухим рахунком (0:2), поступившись за всіма статтями. Гості переважали наступного суперника «біло-синіх» майже в усіх компонентах, в тому числі за кількістю ударів (11-8, у рамку 9-3) та кутовими (4-1).

«Генгам» поступився своєму прямому конкуренту в боротьбі за місце в зоні єврокубків. Про нього ще наприкінці минулого року в команді ніхто навіть не згадував, але місце в ній уже зараз здається не таким уже й неймовірним з огляду на результати, які демонструє команда на початку цього року. Якби «Генгам» переміг «Монпельє», то від четвертого місця команду відділяли би лише п’ять очок, а від шостого – три.

Проте наставник «червоно-чорних» яскраво продемонстрував пріоритет команди на даний момент – вдалий виступ у поточному сезоні Ліги Європи. Єврокубкові поєдинки серед уболівальників клубу викликають шалений інтерес, про що свідчить переповнений «Стад дю Рудуру» під час першого матчу.

Як показала гра у Франції, досягати позитивного результату бретонці мають намір будь-яким способом. Ще відразу після жеребкування президент «Генгаму» Бертран Деспла у властивій йому жартівливій манері казав: «Для того, щоб пройти «Динамо», нам потрібно чарівне зілля друїдів». Схоже, що це «зілля» він витратив не на свою команду, а на суддівську бригаду зі Словенії, яка обслуговувала перший матч між «Генгамом» та «Динамо». Сподіваємося, що в матчі-відповіді головними дійовими особами на футбольному полі будуть усе ж гравці, а не арбітри.

Додамо, що на відміну від своїх колег із київського «Динамо», Гурвеннек практично не має кадрових проблем. Жодного дискваліфікованого футбоіста на цю гру в команді гостей немає.

Титульний партнер
Технічний партнер