Юрій Можаровський (Львів)
«Інтер»
  • 22 Липня
  • Вівторок
  • 21:00

Шахтар

Донецьк
2-0
90

Динамо

Київ
«Арена Львів»

Шахтар

Донецьк
СКУ

У вівторок футбольним центром України став Львів, куди з’їхались вболівальники з усієї країни, аби побачити поєдинок за Суперкубок України між принциповими суперниками – київським «Динамо» та донецьким «Шахтарем», який також означав довгоочікуваний старт нового сезону.

Довкола матчу

Перед матчем обидва тренери зіштовхнулися із кадровими проблемами. Сергій Ребров все ще не може розраховувати на травмованих Євгена Хачеріді та Дениса Гармаша, а також гравців, які не проходили з командою тренувальні збори та розпочали підготовку до сезону пізніше, серед яких учасники ЧС-2014 Мігель та Джермейн Ленс.

Мірча Луческу після другого тренувального збору не дорахувався одразу шістьох виконавців, які відмовились їхати в Україну – Дуглас Коста, Алекс Тейшейра, Фред, Факундо Ферейра, Дентіньо та Ісмаілі.

Львів зустрів гостей як завжди привітно. Не підвела і погода – і переддень матчу, коли команди проводили свої тренування і весь день вівторка були сонячними та теплими.

Перед матчем футбольні фанати «Динамо», «Шахтаря», «Карпат» та інших команд пройшлися традиційним маршем єдності та миру від центру міста до «Арени Львів», що склало немаленьку дистанцію. Протягом усього матчу на трибуни стадіону було приємно дивитися, а аншлаг у поєднанні з акустикою стадіону створили неперевершену атмосферу, яка увінчала свято футболу.

Не залишились у стороні від єднальної місії і організатори, які перед матчем екіпірували капітанів команд, Олександра Шовковського та Даріо Срну, у спеціально виготовлені футболки, зшитих з двох половинок – одна від футболки «Динамо», друга – «Шахтаря».

Ігрові аспекти

Перевдягнувшись у звичні, передбачені регламентом футболки, обидва капітани були в центрі першого небезпечного ігрового епізоду вже на початку гри. Після навісу Тайсона з кутового Срна прицільно пробив у дотик з меж штрафного майданчика, проте Шовковський парирував цей удар.

Взагалі, обидві команди розпочали гру дуже активно, в невдовзі створили ще кілька небезпечних моментів. Мбокані не зумів обробити м’яч, прийнявши його на зручній для удару позиції після пасу Безуса, а за кілька хвилин сам Роман пробивав головою після навісу від Віди, проте не влучив у ворота. Так само, як і Гладкий, який запустив м’яч поруч зі стійкою, опинившись сам на сам із голкіпером «Динамо».

Та все ж динамівці частіше турбували голкіпера опонентів. Каніболоцький без проблем зреагував на несильний удар Мбокані з лінії штрафного майданчика, а от щоб парирувати постріл Калитвинцева з меж штрафного голкіперові довелося добре постаратися.

Піл кінець тайму атаки динамівців згасли, аби розпалитися з новою силою після перерви. Найчастіше напруга загострювалася біля воріт «Шахтаря» після атак динамівців правим флангом. На самому початку тайму Ярмоленко фінтами заплутав Шевчука та пробив правою у дальній кут – Каніболоцький у стрибку до м’яча дістав. Згодом вже Віда потужно бив по воротах «Шахтаря» з гострого кута після пасу Андрія – голкіпер «гірників» знову перевів м’яч на кутовий.

Тиск на ворота команди Луческу посилювався, проте рахунок відкрили саме «гірники». Гол виник з нічого. Захисники «Шахтаря», перебуваючи під пресингом, просто винесли м’яч від свого штрафного майданчика на половину поля динамівців, де з «гірників» був лише Гладкий. Поруч з ним були обидва центральні захисники «біло-синіх», проте вони почергово програли верхову боротьбу Олександру, дозволивши йому вийти на побачення з Шовковським, обіграти його та відправити м’яч у сітку…

Динамівці кинулись відіграватися, Сергій Ребров випустив на поле другого форварда, проте це не допомогло. У грі побільшало фолів та штовханини. А на третій компенсованій хвилині долю матча було остаточно вирішено. І знову контратака «Шахтаря», і знову прості помилки в обороні «Динамо»… Аруна в центрі поля подарував м’яч Болбату, той одразу запустив у прорив Марлоса, новачок «гірників» на швидкості увійшов до штрафного майданчика, витримав паузу та проскочив до воріт повз Макаренка та Аруну, що встиг повернутися, та пробив повз Шовковського – 0:2…

Ключовий момент

Вирішальною стала 75-та хвилина. Простий виніс м’яча у виконанні Ракицького, якому нічого іншого не залишалось робити, знаходячись від пресингом одразу кількох суперників, несподівано завершився помилкою захисників і голом у ворота Шовковського.

Топ-персони

Обидва голи за «гірників» забили гравці, які ще минулого сезону виступали за інші клуби. Перший гол на рахунку Олександра Гладкого, який повернувся до «Шахтаря» після майже чотири річної перерви, а другий створили Сергій Болбат, що повернувся з оренди, та новачок клубу Марлос.

Суперкубок України – 2014

«Шахтар» - «Динамо» - 2:0 (0:0)

23.07.2014. Львів. Стадіон «Арена Львів». 34,347 глядачів

«Шахтар»: Каніболоцький – Срна (к), Ракицький, Кучер, Шевчук – Степаненко (Гречишкін, 90+5), Фернандо (Болбат, 73), Тайсон (Марлос, 86), Ілсіньо – Луіс Адріано, Гладкий.

«Динамо»: Шовковський – Віда, Данило Сілва, Драгович, Макаренко – Рибалка, Безус (Аруна, 79), Беланда (Кравець, 84), Калитвинцев (Гусєв, 68), Ярмоленко – Мбокані.

Голи: Гладкий (75), Марлос (90+3)

Попередження: Ілсіньо (23), Луіс Адріано (82), Степаненко (86) – Беланда (23), Данило Сілва (30), Ярмоленко (51), Безус (61), Мбокані (80).




У поєдинку на Суперкубок на українських любителів футболу чекає «класико» - київське «Динамо» проти донецького «Шахтаря».

«Динамо»: максимальна готовність

Передсезонна підготовка «біло-синіх» складалася з двох етапів, під час яких команда провела два тренувальних збори у австрійському Тіролі. Місцем своєї дислокації динамівці обрали вже звичний готель «Інтеральпен», а більшість контрольних зустрічей провели у Йєнбаху та Шваці, що розташовані неподалік.

Спаринг-партнерами нашої команди стали як прості, напівпрофесійні команди, приміром СК «Швац», так і команди, які у наступному сезоні будуть представлені у Лізі чемпіонів – «Андерлехт», «Олімпіакос».

Загалом динамівці провели чотири матчі під час першого збору і п’ять під час другого. На першому зборі «Динамо» зустрілось з такими командами, як «Швац» (2:0), «Зестафоні» (6:0), «Шкендербеу» (4:2) та «Нефтчі» (2:2), на другому – «Андерлехт» (1:2), «Карлсруе» (2:1), «Ботошані» (3:0), «Аль-Хіляль» (0:3) та «Олімпіакос» (1:1).

У дев’яти контрольних зустрічах підопічні Сергія Реброва, для якого ці тренувальні збори були першими у якості головного тренера, здобули п’ять перемог, зазнали двох поразок і два рази зіграли внічию (загальна різниця забитих та пропущених м’ячів – 21:11).

У більшості спарингів динамівці проводили перший тайм одним складом, а другий – іншим, змінивши цей підхід вже у заключних матчах зборів.

Що ж до тренувального процесу, Сергій Ребров та його асистенти, Рауль Ріанчо та Сергій Федоров, концептуально змінили його у порівнянні з принципами підготовки попередніх наставників. Відтепер гравці менше займаються бігом у чистому виді, замість цього уся підготовка проходить з м’ячем, через ігрові вправи. Багато уваги приділялося контролю м’яча, взаєморозумінню та командній грі.

До тренувальних зборів тренерський штаб «Динамо» залучив і молодих гравців з «Динамо-2» та дублюючої команди, які мали дуже мало або взагалі не мали досвіду виступів за першу команду. Також шанс проявити себе був наданий гравцям, які у минулому сезоні виступали за інші клуби на правах оренди. У підсумку більшість з них була включена до заявки «Динамо» на новий сезон. Тож хоч у міжсезоння наш клуб поки що не здійснював придбань нових гравців, поповнення у команди влітку дуже серйозне.

У той же час «біло-сині» вже зазнали втрати. Нігерійський форвард Браун Ідейє вирішив змінити команду і відтепер виступатиме за «Вест Бромвіч Альбіон». Сергій Ребров із розумінням поставився до рішення Ідейє, наголосивши, що йому потрібні виключно ті гравці, які мають бажання битися за честь «Динамо» у кожному матчі.

Нажаль, весь збір через травму пропустив Євген Хачеріді. На самому початку зборів травми зазнав Денис Гармаш, якому була зроблена операція. Також продовжує відновлюватися після травми Ніко Кранчар, який не поїхав через неї на чемпіонат світу і , повернувшись з оренди, відновлюється у Києві.

Не взяли участь у зборах і представники «Динамо» на мундіалі – Мігель та Ленс. Збірна Джермейна і взагалі провела у Бразилії максимально можливу кількість матчів. Хорвати Домагой Віда та Огнєн Вукоєвич взяли участь у другому зборі динамівців.

«Шахтар»: нестабільність та невизначеність

Незважаючи на важкі часи та нестабільну обстановку у регіоні, донецький «Шахтар» продовжував повноцінно готуватися до нового сезону.

«Гірники» також провели два передсезонних збори, перший з яких – у Австрії, другий – у Швейцарії. За цей час команда Мірчі Луческу провела 14 матчів, у яких здобула 11 перемог і зазнала трьох поразок. Різниця забитих та пропущених м’ячів склала 36:20:

«Шахтар» - «Ваккер» (Інсбрук, Австрія) - 2:1 (1:0)

«Шахтар» - «Карабах» (Агдам, Азербайджан) - 2:0 (0:0)

«Шахтар» - «Шкендербеу» (Строячи, Албанія) - 3:0 (2:0)

«Шахтар» - «Ред Булл» (Зальцбург, Австрія) - 2:4 (1:0)

«Шахтар» - «Зестафоні» (Зестафоні Грузія) - 4:3 (1:0)

«Шахтар» - «Лозанна» (Лозанна, Швейцарія) - 4:1 (3:0)

«Шахтар» - «Сьон» (Сьон, Швейцарія) - 1:0 (1:0)

«Шахтар» - «Ле Мон» (Лозанна, Швейцарія) - 2:1 (0:0)

«Шахтар» - «Тічіно» U-21 (Тічино, Швейцарія) - 8:1 (4:1)

«Шахтар» - «Вііторул» (Констанца, Румунія) - 1:0 (1:0)

«Шахтар» - «Сьон» (Сьон, Швейцарія) - 1:2 (1:0)

«Шахтар» - «Бордо» (Бордо, Франція) - 2:1 (2:1)

«Шахтар» - «Евіан» (Тонон-ле-Бен, Франція) - 3:2 (0:0)

«Шахтар» - «Ліон» (Ліон, Франція) - 1:4 (0:2)

У цих іграх Мірча Луческу задіяв 32 виконавця. Найбільше ігрового часу отримали перевірені бійці, на яких, ймовірно, і буде робити ставку наставник «гірників» - Ракицький, Кривцов, Луіс Адріано.

Найкращим же бомбардиром «Шахтаря» під час зборів став Олександр Гладкий (8 м’ячів), який цього літа повернувся до команди, уклавши дворічну угоду.

Іншим новачком «гірників» став Марлос, який до цього виступав за харківський «Металіст».  Та «гірникам» цього літа в першу чергу важливо не втратити тих гравців, які є, адже деякі легіонери відверто заявляли про небажання продовжувати виступ у клубі через небезпеку у донецькому регіоні. Після товариської гри з «Ліоном», яка стала заключною для «гірників» на другому зборі, шестеро легіонерів «Шахтаря» відмовились летіти до України – Дуглас Коста, Алекс Тейшера, Фред, Факундо Ферейра, Ісмаілі та Дентіньо.

Взагалі, принаймні до врегулювання ситуації у регіоні, новий сезон «гірники» розпочнуть не у рідному місті. Ймовірно, команда проводитиме домашні зустрічі чемпіонату та кубку України у Харкові, а доля проведення домашніх єврокубкових зустрічей ще не вирішена. Звісно, ці обставини не можуть не впливати на психологічний стан гравців. 

Завершивши другий збір, «гірники» також не стали летіти до неспокійного Донецька, а у неділю одразу із Женеви полетіли до Львову, де відбудеться матч за трофей.

Напередодні поєдинку за трофей Мірча Луческу, як  і перед фінальним матчем Кубка України, висловлював компліменти на адресу Сергія Реброва, відзначаючи, що він захоплювався грою Реброва-футболіста, а тепер ретельно слідкує за кар’єрою Реброва-тренера.

Статистика суперкубкового протистояння

«Українське класико» стане вже сьомим в історії поєдинків за суперкубок. У перших п’яти розіграшах цього трофея незмінно зустрічалися саме «Шахтар» та «Динамо». Востаннє принципове протистояння у матчі за суперкубок відбулося у 2011 році. Тоді динамівці здобули перемогу (3:1) завдяки м’ячам Гусєва, Діакате та Мілевського. До речі, наступним трофеєм київського «Динамо» після Суперкубка України – 2011 став Кубок України – 2014, який наша команда здобула, перегравши у вирішальному матчі також «Шахтар», і завдяки здобуттю якого тепер знову побореться за трофей.

Остання зустріч команд

Кубок України. Фінал

15.05.2014. Полтава. Стадіон «Ворскла» ім. О. Бутовського. 9,700 глядачів

«Динамо» - «Шахтар» - 2:1 (2:0)

«Динамо»: Шовковський (к), Віда, Данило Сілва, Драгович, Макаренко, Мігель, Гармаш (Калитвинцев, 89), Беланда (Сидорчук, 85), Ленс (Вукоєвич, 71), Ярмоленко, Мбокані.

«Шахтар»: П’ятов, Срна (к) (Кривцов, 79), Кучер, Ракицький, Шевчук, Степаненко, Фред, Бернард (Едуардо, 69), Дуглас Коста, Алекс Тешейра, Луіс Адріано.

Голи: Кучер (39, автогол), Віда (43) – Дуглас Коста (57)

Попередження: Ракицький (31), Срна (45), Адріано (90+2), Фред (90+4) – Мбокані (45), Ярмоленко (70), Вукоєвич (90+1), Драгович (90+4).

Вилучення: Ярмоленко (90+4, повторне попередження) – Ракицький (90+4, повторне попередження).

Титульний партнер
Технічний партнер